Popołudnie gwiazd

Madonna, dr House i Nigella Lawson. Chociaż goszczą w naszych domach na co dzień, my w ich salonach herbatki nie wypijemy. Pozostaje nam jedynie gdybanie. Jak królowa popu urządziła swój azyl? Czy salon aktora Hugh Lauriego jest równie ponury jak jego serialowe emploi? A Nigella, piękna kucharka? Na jakiej sofie wymienia z przyjaciółkami przepisy...

Madonna
Dr House
Nigella Lawson

Wnętrze dla Madonny

Madonna po burzliwym rozwodzie z angielskim reżyserem Guyem Ritchie piosenkarka przeniosła się z Londynu do Nowego Jorku, gdzie kupiła dom mający 1100 m i 13 sypialni. Podobno dzielnica nie jest najlepsza (Brooklyn) i Madonna słono przepłaciła. Jak donosi były kucharz gwiazdy, jeden z pokoi zaaranżowany został w klimacie klubowym. Właśnie jego wnętrze próbujemy odtworzyć. Ściany pokrywają psychodeliczne wzory. Dominujący kolor to amarant zestawiony z czernią (ulubione połączenie glamour). Piosenkarka, specjalistka od skandalizującego anturażu, przeniosła aurę koncertów do domu. W samotni Madonna komponuje muzykę i ćwiczy nowe układy taneczne.

Dr House

Hugh Laurie - Oficer Orderu Imperium Brytyjskiego, absolwent Eton College i Cambridge University. Do zawodu aktora namówiła go dziewczyna - Emma Thompson. Na swoim koncie ma role w „Czarnej Żmii”, „Rozważnej i Romantycznej” a także w „Stewarcie Malutkim”. I tak naprawdę niewielu kojarzyłoby Hugh, gdyby nie brawurowa tytułowa rola w amerykańskim serialu „Dr House” (2 TVP, AXN). Aktor mieszka w Londynie. Codziennie rano można go spotkać podczas joggingu w dzielnicy Keningston. A wnętrze jego domu? Jeśli wierzyć słowom dr. Housa (a nie powinno się), on sam jest ponurakiem. Dlatego też wybraliśmy stonowane kolory dodatków i mebli angielskiej bawialni. Jednak dowcipne, dizajnerskie formy i wzory powinny nas  przekonać, że ulubiony aktor Monty Phytona, mimo zapewnień o ponuractwie, zachował cudowne brytyjskie poczucie humoru.

Nigella Lawson

Trudno o bardziej seksowną, ponętną i czarującą panią domu niż Nigella Lawson. Wdzięk, z jakim krząta się między wywarem a zasmażką, sprawia, że kobiety biegną do kuchni, a mężczyźni do telewizorów. Wraz ze swoim drugim mężem, milionerem Charlesem Saatchi, oraz dziećmi Nigella mieszka w londyńskiej posiadłości w Knightsbridge. To tam właśnie kręcone są kolejne odcinki jej programu kulinarnego „Nigella ekspresowo” (TVN Style). W telewizji  widzimy jedynie kuchnię i jadalnię. Oto, jak zaaranżowaliśmy jej salon. Nigella nie wyobraża sobie życia bez śmietany 30% i wygodnej kanapy. Jej dom nie może obyć się także bez  miękkiego dywanu  w kolorze dojrzałych pomidorów. Wszystkie dodatki są bardzo kobiece, ażurowe, delikatne. Koniecznie w jasnych odcieniach. Bo boska Nigella toleruje ciemne barwy tylko na okoliczność bakłażana i sosu sojowego.

Ocena: 0
Tekst: Magda Kazimierczuk Zdjęcia: Materiały prasowe firm

POLECANE ARTYKUŁY