Odzwierciedlenie pragnień

Martwa natura z lustrem. Wisząca porcelana odczarowana przez żabę. Lekki regał heavymetalowy. By mieszkało się pięknie, na luzie i z humorem!

Odzwierciedlenie pragnień
Odzwierciedlenie pragnień
Odzwierciedlenie pragnień

Czas na zmianę. Jak długo można, zmywając naczynia, wpatrywać się w pustą ścianę. Nie wykujemy w niej okna, więc stwórzmy piękny obraz. Zawieśmy lustra. Trudno w ciągu dnia znaleźć pół godziny na przyjrzenie się własnej twarzy. Opłukiwanie talerzy w tym nie przeszkadza. W małych lusterkach odbije się cząstka tego, co jest za naszymi plecami - precyzyjnie wycięta, jak fotograficzna klatka. Kuchenne zbliżenie. Czarno-białe zdjęcie czeka na swoje miejsce. Może nigdy nie zawiśnie? A może w ramce znajdzie się całkiem inna szczęśliwa chwila utrwalona w kadrze.

Co postawić na półce

Co tu robi świeczka żaba? Wskoczyła między królewską zastawę, żeby jakaś księżniczka zapaliła ją i odczarowała. Włóżmy tę historię między bajki, ale naszej kolekcji ceramiki nie chowajmy w tradycyjnej witrynie. Pokażmy ją innym nietypowo. Nie do kompletu. Zabawnie. Całkowicie odkrytą. Gdy półki i tło będą w jednym kolorze, porcelana zawiśnie w powietrzu.

Dodatki z metalu i ceramiki

Pomysł dość szalony, ale we własnym domu możemy eksperymentować z pełną swobodą. Metalowy regał jak do garażu, kilka haczyków i zastawa, dotychczas chowana za drzwiczkami szafek, ujrzy światło dzienne (jest tak ładna, że szkoda ją ukrywać). Nasze mieszkanie z takim meblem od razu stanie się awangardowe i trochę niegrzeczne, jak pokój fana zespołu "Metallica".

Ocena: 0
Tekst: Iwona Ławecka-Marczewska Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY