Future Living Award 2015, trzecia edycja konkursu na wizję przyszłości organizowanego przez markę Siemens rozstrzygnięta! Tym razem tematem była wizja rzeczywistości w roku 2045.

Główną nagrodę

Główną nagrodę otrzymali Paulina Karwowska i Łukasz Kondek za projekt Osobliwość 2.0. Przekonali nas, że w przyszłości będziemy kontaktować się ze światem przez, jak to nazywają, pomyślenie - w ten sposób zamówimy np. wizytę u lekarza lub znajdziemy rower zaparkowany przed biurowcem! Drugie miejsce wygrał Miłosz Cichoń za produkt Moonwell, czyli oświetlającą kulę, która lewituje nad generatorem mgły i zapachu. Trzecie przypadło pani Kamili Staszczyszyn za projekt Człowiek+, w którym przedstawiono propozycje kilku urządzeń przyszłości: Cleanart, czyli uniwersalną jednostkę czyszczącą, która w stanie spoczynku jest ożywionym obrazem i Fluffy, czyli osobiste źródło bliskości.

Trzy wyróżnienia

W konkursie przyznano trzy wyróżnienia: I wyróżnienie Aleksandra Laudańska za projekt Sunny Autumn 2045; II wyróżnienie Michał Pawlik za projekt 9 000 000 000 i III wyróżnienie Mateusz Szurgot za projekt Miasto 2045. Dom elastyczny. Uroczysta gala odbyła się w warszawskim kinie Iluzjon. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!