Design dla konesera: relacja z finałowej Gali III edycji plebiscytu DDK

W trzeciej już edycji konkursu Design dla konesera magazynu Dobre Wnętrze wyróżniono materiały oraz przedmioty, które sprawiają, że żyje nam się łatwiej i piękniej, których użytkowanie daje niekłamaną przyjemność. Uroczysta gala, wyśmienici goście, szczęśliwi i usatysfakcjonowani zwycięzcy oraz wyróżnieni, a także wyborne atrakcje wieczoru uczyniły z wydarzenia prawdziwą ucztę dla zmysłów. Konserzy designu nie byli zawiedzeni!

Relacja z Gali DDK 2014
Relacja z Gali DDK 2014
Relacja z Gali DDK 2014
Relacja z Gali DDK 2014
Relacja z Gali DDK 2014

Uroczysta Gala wręczania unikatowych statuetek zwycięzcom plebiscytu Design dla konesera, odbyła się w grudniowy wieczór w Salonie Mercedes-Benz w Warszawie. W trzeciej już edycji konkursu Design dla konesera magazyn Dobre Wnętrze nominował najciekawsze premiery na rynku wnętrzarskim i budowlanym w aż 10 kategoriach. Wyróżniono materiały oraz przedmioty, które sprawiają, że żyje nam się łatwiej i piękniej. Rzeczy ponadczasowo piękne, których użytkowanie przez lata wywołuje dobry nastrój i daje niekłamaną przyjemność.

Design dla konesera: zobacz zwycięzców III edycji - nagrodzone produkty

Argument przyjemności czerpanej z użytkowania rzeczy dobrze zaprojektowanych przytaczany był wielokrotnie podczas tego wieczoru. Stąd niekłamaną przyjemnością i dodatkowym walorem podbijającym rangę nagrody w plebiscycie Design dla konesera, była prezentacja intrygującej organiczną formą statuetki dla Zwycięzców plebiscytu, wykonanej według projektu inspirującej pary projektantów Anny i Marka Lorens z Pracowni Architektury i Designu LORENS.

Gospodarzami uroczystej gali wręczenia prestiżowych nagród w plebiscycie Design dla konesera byli Redaktor Naczelna miesięcznika Dobre Wnętrze Małgorzata Tomczyk, oraz Janusz Kaniewski - wieloletni projektant marki Ferrari, autor lub współautor wielu współczesnych samochodów, pierwszy i jedyny nie-architekt w SARP i przede wszystkim miłośnik i koneser designu.

Głównym wydarzeniom wieczoru towarzyszyła również wystawa wszystkich nominowanych w plebiscycie przedmiotów, stanowiąc niezwykle inspirującą oprawę wizualną gali.

Prawdziwą zaś gratką dla wielbicieli muzycznego kunsztu i ponadczasowego brzmienia „żywych instrumentów”, był wieńczący wydarzenie koncert fortepianowy Przemysława Winnickiego – wybitnego pianisty młodego pokolenia, stypendysty Fundacji Piotra Klera, obecnie wykładowcy Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Wokalnym.

Zwycięzcy III edycji konkursu Design dla konesera

Prestiżowe nagrody w III edycji konkursu Design dla konesera, szczęśliwym zwycięzcom wręczała Redaktor Naczelna Dobrego Wnętrza Małgorzata Tomczyk wraz ze współprowadzącym galę Januszem Kaniewskim oraz współpracujący z miesięcznikiem Dobre Wnętrze eksperci – cenieni w Polsce i na świecie architekci i projektanci wnętrz, m.in. Patrycja Zaczyńska, Anna Wojczyńska czy Adam Pulwicki.

Zwycięzcy III edycji konkursu:

W kategorii OGRZEWANIE DOMU zwyciężył PIEC KAFLOWY BLANCA 8 Firmy KRATKI. Statuetkę w imieniu firmy odebrała Magdalena Gorczyca.

W kategorii  MEBLE ORAZ MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE DO OGRODU I NA TARAS zwyciężył TABORET BRIQ marka KOZIOL. Unikatową statuetkę odebrali wespół Andreas Mackowiak i Jurgen Diehl - projektant związany z marką już od ponad 25 lat.

W kategorii DEKORACJE PORCELANA CERAMIKA ZASTAWA STOŁOWA zwyciężył ZESTAW CITY szczególnie umiłowanej przez redakcję Urzadzamy.pl marki KROSNO. Przepiękne, inspirowane duchem Art Deco karafki marki przemycają do wnętrz dozę niesamowitości i ekskluzywnej nostalgii minionych epok. Statuetkę w imieniu projektantów marki odebrała Katarzyna Nowakowska.

W kategorii  KUCHNIA/MAŁE AGD zwyciężył EKSPRES DO KAWY EQ.8 SIEMENS firmy BSH, za który nagrodę odebrała Hanna Stajuda.

W kategorii KUCHNIA/DUŻE AGD zwyciężył OKAP MARILYN E.ION marki FALMEC. Nagrodę w imieniu firmy odebrała Iwona Osowska.

W kategorii ARMATURA ŁAZIENKOWA I KUCHENNA, CERAMIKA SANITARNA w tym roku zwyciężyła SERIA ŁAZIENKOWA DAMA-N firmy Roca. Niezwykle nowoczesny, opływowy i przestrzenny projekt ceramiki Roca wzbudził nasz nie mały entuzjazm. Nagrodę w imieniu Firmy odebrała Joanna Dec-Galuk.

W kategorii MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE zwyciężyły niezwykle spektakularne i nowatorskie, podświetlane SCHODY SZKLANE RINOX, za które nagrodę odebrał Ryszard Dziedzic. 

W kategorii  MEBLE DO KUCHNI, JADALNI, SALONU I SYPIALNI plebiscyt zwyciężyły MEBLE AMBROZJA marki MEBLE WRZOSOWA. Nagrodę w imieniu marki odebrała Iwona Bienkiewicz.

W kategorii  LAMPY, SYSTEMY OŚWIETLENIOWE w tym roku zwyciężył nowoczesny WŁĄCZNIK DOTYKOWY FULL MOON marki LIVOLO, za które nagrodę odbierali właściciele firmy JMC ADRIAVIK – Jacek Ilczuk i Michał Rymacki.

W kategorii  SPRZĘT ELEKTRONICZNY I MULTIMEDIALNY, RTV, kino domowe, nagłośnienie zwyciężyły panoramiczne TELEWIZORY SAMSUNG CURVED UHD TV HU 8500. Nagrodę w tej kategorii odebrali Henryk Chorążewski i Olaf Krynicki. 

Design dla konesera: wyróżnienia ekspertów Dobrego Wnętrza 

Eksperci Dobrego Wnętrza tradycyjnie przyznali również serię wyróżnień dla projektów, które uznali za wyjątkowe, nietuzinkowe i warte zauważenia. Wyróżnione projekty to:

 • W kategorii OGRZEWANIE DOMU - GRZEJNIK ZEHNDER VITALO marki ZEHNDER oraz GRZEJNIK LIBRA AUDIO marki ENIX.
 • W kategorii  MEBLE ORAZ MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE DO OGRODU I NA TARAS - STOJAK NA DREWNO I PALENISKO SKANDINAVIAN FOLK marki COR 10 DESIGN.
 • W kategorii  DEKORACJE PORCELANA CERAMIKA ZASTAWA STOŁOWA - ZESTAW CITY KROSNO.
 • W kategorii  KUCHNIA/ MAŁE AGD/ – ODKURZACZ DYSON DC52 ANIMAL COMPLETE.
 • W kategorii  KUCHNIA/ DUŻE AGD - PŁYTA GAZOWA PKQ 644 DGH (K)HA HOTPOINT.
 • W kategorii  ARMATURA ŁAZIENKOWA I KUCHENNA, CERAMIKA SANITARNA - umywalka LIFE marka KOŁO.
 • W kategorii  MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE - PRZESZKLENIA PRZESUWNE ASS 77PD Firmy SCHUCO.
 • W kategorii  MEBLE DO KUCHNI, JADALNI, SALONU I SYPIALNI - SYSTEM GRID marki MONTANA.
 • W kategorii  LAMPY, SYSTEMY OŚWIETLENIOWE - LAMPA SCOPAS marki ARTEMIDE.W kategorii SPRZĘT ELEKTRONICZNY I MULTIMEDIALNY, RTV, kino domowe, nagłośnienie - SŁUCHAWKI BEOPLAY H6 marki BANG&OLUFSEN.
 • W kategorii  OGRZEWANIE DOMU - GRZEJNIK ZEHNDER VITALO marki ZEHNDER oraz GRZEJNIK LIBRA AUDIO marki ENIX.
 • W kategorii  MEBLE ORAZ MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE DO OGRODU I NA TARAS - STOJAK NA DREWNO I PALENISKO SKANDINAVIAN FOLK marki COR 10 DESIGN.
Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: Marcin Czechowicz, Magda Kazimierczuk

POLECANE ARTYKUŁY