Bukiety wigilijne

 Wigilijny stroik

Gałązka obsypana owocami to efektowny dodatek do kokardki na pudełku z prezentem lub na lnianej chusteczce, w którą wsunięte są sztućce przy talerzu. Warto jednak uważać i wybierać odmiany nietoksyczne, bo kolorowe kuleczki mają dużą siłę kuszenia, by ich skosztować. Na zdjęciu: czarne i czerwone jagody w oprawie zieleni splecione w wieniec. Anne-Mette przynosi je ze spacerów: mieszka z rodziną w Virum, 20 km na północ od Kopenhagi, tuż obok znanego z urody lasu Geelskov i małego jeziora

Fot. Birgitta Wolfgang / Sisters Agency

Anne-Mette Trolle zamiast białych świąt z kolędy organizuje święta czarne. Choć pogrążone w mroku, nie są ponure. Inspirowane pysznymi kompozycjami kwiatowymi z obrazów niderlandzkich mistrzów wywołują rumieńce i przyspieszone bicie serca.

Pod drzwi pracowni florystycznej Blooming przy Strandvejen 112 w Hellerup, portowej dzielnicy Kopenhagi, jeszcze nie tak dawno pachnącej piwem i rybami, dwa razy w tygodniu podjeżdża anonsowana odurzająco słodkimi woniami ciężarówka pełna kwiatów. W tym roku w sezonie przedświątecznym dominują purpurowe, jest też nieco różowych i pomarańczowych, do tego, na przekór tradycji, jasna, niemal wiosenna zieleń. 

Więcej o tym, jakie dekoracje świąteczne przygotowuje Anne-Mette Trolle, przeczytasz w grudniowym numerze Dobrego Wnętrza!

Kup miesięcznik DOBRE WNĘTRZE w naszym sklepie>>>

cover
Dobre Wnętrze

Słynny designer Tom Dixon obejrzał wystawę „Dobrego Wnętrza” „Niepowtarzalni” na targach Warsaw Home. Targi były dla nas też okazją do kolejnego miłego spotkania z Karimem Rashidem. Z wielką satysfakcją odsyłam Państwa do relacji.

Ocena: 0
Tekst: Ewa Jagalska Zdjęcia: Birgitta Wolfgang / Sisters Agency

POLECANE ARTYKUŁY