Kolejna edycja Łódź Design Festival

To już szósta edycja Łódź Design Festival organizowanego przez fundacje Łódź Art Center. Jak co roku, w ciągu 10 dni, odwiedzający mogą obejrzeć wystawy prezentujące najnowsze trendy w designie, spotkać z ludźmi branży projektowej, zobaczyć prace młodych talentów, obejrzeć filmy o projektowaniu i wziąć udział w panelach dyskusyjnych.
Każdej edycji Łódź Design Festival przyświeca hasło, które porządkuje cały program festiwalu. W tym roku motywem przewodnim festiwalu jest Świadomość. Organizatorzy zwracają uwagę jak istotna jest świadomość w procesie projektowania i jak wielorako można ją rozumieć.

 

Program główny Łódź Design Festival

 

Program główny Łódź Design Festival obejmuje wystawy prezentujące najnowsze trendy w designie. „The Future is Stupid”, przygotowana przez Svena Ehmanna, to ekspozycja prezentująca przedmioty i rozwiązania mające zmieniać świat na lepsze. Maria Jeglińska, poprzez wystawę „Punkty widzenia – punkty siedzenia” spróbuje sprowokować odwiedzających do zastanowienia się po co powstaje jakiś produkt. Agnieszka Jacobson-Cielecka i Klara Czerniewska, kuratorki wystawy „Kto Ty jesteś?” prezentując prace projektantów urodzonych w latach 1950-1985 i mieszkających w różnych krajach świata zastanawiają się czy można odpowiedzieć na pytanie kto jest polskim projektantem?

 

Łódź Design Festiwal wydarzenia towarzyszące

 

Łódź Design Festiwal to także imprezy towarzyszące rozsiane po galeriach, showroomach i salonach w całej Łodzi. Na uwagę zasługuje plebiscyt Must Have. Specjalnie powołana rada ekspertów wskazuje najciekawsze projekty odzwierciedlające aktualne trendy polskiego wzornictwa. Wyróżnione w tegorocznej edycji Must Have produkty można zobaczyć w portalu DEKOTERIA.PL. Kolejnym ciekawym wydarzeniem będzie Remade Market, który będzie okazją do rozmowy z projektantami i zakupem wyjątkowych przedmiotów bezpośrednio od twórców. Konkurs make me! i towarzysząca mu ekspozycja to szansa dla młodych projektantów z całego świata na zaprezentowanie swoich projektów szerszej publiczności, nawiązanie biznesowych kontaktów, a także szansa zdobyć nagrody głównej, czyli 20 000 PLN. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Edukreacja. Spotkanie dzieci z designer to spacery po wystawach, bawialnia dla dzieci. oraz warsztaty, a dla rodziców miejsce, gdzie bezpiecznie mogą zostawić swoje pociechy i uczestniczyć w organizowanych przez Łódź Design Festiwal wydarzeniach.

To tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na odwiedzających Łódź Design Festiwal. Więcej informacji i szczegółowy program na stronie: www.lodzdesign.com