Okiem outsidera - wywiad z Tomem Dixonem

 Tom Dixon

Tom Dixon spawa krzesło PYLON, 1991 r.

Fot. materiały prasowe Tom Dixon

Z Tomem Dixonem, samoukiem i wiecznym poszukiwaczem, jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektantów naszych czasów, spotkaliśmy się na targach Warsaw Home, gdzie zaprezentował najnowszą kolekcję oraz wygłosił wykład o tym, jak na przestrzeni lat zmieniały się jego sposób pracy i inspiracje. Nam opowiedział o brytyjskim pierwiastku w designie i w czym tkwi sekret projektu, który podbije świat.

Agata Fijołek: Jesteś uznawany za bardzo brytyjskiego projektanta. Czy w dzisiejszych czasach design ma narodowość? Na czym polega brytyjskość we wzornictwie?

Tom Dixon: Wielkie marki działają globalnie, na całym świecie czytamy te same magazyny, odwiedzamy te same targi, a mimo to widzimy różnicę pomiędzy włoskim, skandynawskim czy francuskim designem. Dla mnie też korzenie są ważne. Brytyjski przemysł meblarski jest bardzo konserwatywny, właściwie od czasów Arts & Crafts niewiele się wydarzyło. Tworząc własną markę, chciałem go odrodzić. I chociaż nieustannie eksperymentuję z nowymi materiałami i technologiami, w moich projektach widać brytyjską wrażliwość.

 Tom Dixon - projekty

FAN, stolik, 2010 r., BELL, lampa stołowa, TANK, szklanka, 2014 r.

Fot. materiały prasowe Tom Dixon

Cały wywiad z Tomem Dixonem przeczytasz w lutowym numerze Dobrego Wnętrza!

Kup miesięcznik DOBRE WNĘTRZE w naszym sklepie>>>

cover
Dobre Wnętrze

Słynny designer Tom Dixon obejrzał wystawę „Dobrego Wnętrza” „Niepowtarzalni” na targach Warsaw Home. Targi były dla nas też okazją do kolejnego miłego spotkania z Karimem Rashidem. Z wielką satysfakcją odsyłam Państwa do relacji.

Ocena: 0
Zdjęcia: materiały prasowe Tom Dixon

POLECANE ARTYKUŁY