Wygodna i jasna kuchnia w klasycznym stylu

Metamorfoza kuchni: od jaskrawej prowizorki do stonowanej, w pełni wyposażonej kuchni. Gospodarzowi trudno się było przyzwyczaić do braku mocnych kolorów, ale po kilku dniach docenił łagodnie pobudzające działanie jasnej kolorystyki mebli kuchennych oraz płytek ceramicznych.

Wygodna i jasna kuchnia w klasycznym stylu
Wygodna i jasna kuchnia w klasycznym stylu
Wygodna i jasna kuchnia w klasycznym stylu
Wygodna i jasna kuchnia w klasycznym stylu
Wygodna i jasna kuchnia w klasycznym stylu
przed Wygodna i jasna kuchnia w klasycznym stylu
po Wygodna i jasna kuchnia w klasycznym stylu

Przed remontem

Kuchni praktycznie nie było. Właściciel mieszkania nie miał ani zlewu, ani kuchenki. Ścianę pokrywały płytki glazury, a w miejscu na szafki stała komoda. Pomarańczowy kolor był bardzo intensywny. Decydując się na remont właściciel oczekiwał wygody i funkcjonalności. Meble i materiały miały być łatwe w utrzymaniu czystości.

Po remoncie

Niewielka kuchnia, otwarta na salon ma niecałe 9 m2, jednak po remoncie wygląda na dość sporą i przestronną. Dzięki przemyslanym rozwiązaniom zyskała też na funkcjonalności i wygodzie. Materiały wykończeniowe i kolorystyka zostały wybrane bardzo starannie. Jasna tonacja sprawiła, że wnętrze optycznie powiększyło się o kilka metrów kwadratowych. Szafki i sprzęty zostały rozmieszczone tak, że można z nich wygodnie korzystać. Ciąg kuchenny zaprojektowano tradycyjnie w kształcie litery L.

Szafki wykonane są z płyty wiórowej pokrytej laminatem w kolorze olchy miodowej. Ich gładkie frony można szybko przetrzeć szmatką. Barwa blatu kuchennego z laminowanej płyty współgra z kolorystyką glazury na ścianie. Niewielkie kwadratowe płytki dodatkowo powiększają przestrzeń. Płaszczyznę jednobarwnych kafelków przecina tylko rząd sześciu dekorów umieszczonych w strefie nad płytą i piekarnikiem.
Górne szafki są tylko trzy - dwie z nich mają drzwiczki wykonane z matowego szkła. Dzięki temu, pomimo sporych rozmiarów, sprawiają wrażenie lekkich. Do szklanych frontów szafek nawiązuje również stolik ze szkła. Stalowe akcesoria i dodatki w błękitnych i szarych odcieniach to chłodne akcenty, które stanowią przeciwwagę dla ciepłej kolorystyki. 

Ocena: 0
Tekst: Kinga Zalewska-Stochmal Zdjęcia: Krzysztof Zasuwik

POLECANE ARTYKUŁY