Domowa łazienka powinna kojarzyć się z odpoczynkiem i relaksem zażywanym pod koniec dnia oraz z miejscem wygodnym i funkcjonalnym, kiedy korzystamy z niej w pośpiechu rano. Kompleksowy remont łazienki to często potężne obciążenie dla domowego budżetu. W wynajmowanych mieszkaniach z kolei nie opłaca nam się inwestować w całościową wymianę glazury czy mebli łazienkowych. Dlatego wszelkie rozwiązania pomagające odświeżyć wygląd i poprawić estetykę łazienki, są tak bardzo pożądane. Zainspiruj się błyskawiczną i spektakularną metamorfozą małej łazienki w bloku!

Szybki i tani remont łazienki: od czego zacząć?

Jeśli Twoja łazienka wymaga remontu, a budżet domowy jest bardzo ograniczony, zainspiruj się rozwiązaniami podpatrzonymi u specjalistów od home stagingu! Wprowadzenie kilku prostych zasad sprawi, że organizacja przestrzeni i ogólny wygląd nawet małej łazienki w bloku nabierze nowej świeżości, a użytkowanie „dawnej” łazienki zacznie na nowo sprawiać przyjemność! Od czego więc należałoby zacząć remont łazienki? Przede wszystkim organizacja akcesoriów łazienkowych! Wystawiona na wieczny widok „gleria” płynów do prania, akcesoriów do włosów czy drobnego AGD rozsiewa aurę chaosu i nieporządku w aranżacji łazienki. Zdecydowanie powinniśmy zadbać o odpowiednią skrytkę dla wszystkich specyfików, z których korzystamy w łazience. Szafka pod umywalką doskonale sprawdzi się jako miejsce do przechowywania proszku i płynu do prania, preparatów do czyszczenia glazury i ceramiki łazienkowej, ochronnych gumowych rękawiczek czy środków dezynfekujących WC. Wszystkie plastikowe butelki i pojemniki z detergentami powinniśmy zebrać w jednym miejscu i schować za estetycznymi frontami schowka. Preparaty do stylizacji włosów i codziennej pielęgnacji ciała, jeśli nie dysponujemy dedykowaną półką, zorganizujmy w ramach jednego wiklinowego kosza, który ze swoją bezpretensjonalną urodą spokojnie zająć może miejsce na pralce. Pamiętajmy jednak, iż chcąc zachować estetyczny i harmonijny efekt końcowy metamorfozy łazienki, wiklinowy kosz powinien być wówczas jedynym przedmiotem na pralce. Uprzątnąwszy wszystkie pojedyncze opakowania i akcesoria z rantów wanny, kątów między szafkami i powierzchni pralki (wyjątek stanowią akcesoria umywalkowe, o czym za chwilę), a także nie pasującego do niczego we wnętrzu łazienki dywanika i zasłony prysznicowej, możemy przejść do kolejnego etapu remontu łazienki.

Szybki i tani remont łazienki: dominanta kolorystyczna

Przesadne nagromadzenie wzorów i kolorów w przestrzeni małej łazienki nie służy estetycznemu jej odbiorowi. Wnętrze niepotrzebnie się zagęszcza, traci określony charakter, stając się nerwowe i chaotyczne.  Podczas remontu łazienki nadszedł czas na  uporząkowanie kolorystyki we wnętrzu, stwarzamy sobie idealną bazę do dalszych eksperymentów z kolorami. I tak zamiast inwestować w kosztowną, nową glazurę, po zerwaniu nieestetycznej tapety ścianę i obudowę wanny pomalowano wodoodporną farbą dedykowaną do łazienek, w kolorze śmietankowym. Dzięki temu nie pierwszej młodości (ale nadal zadbane) białe meble łazienkowe nie odróżniają się „gorszą bielą” na tle ścian, zaś zastana glazura ze wzorem nie gryzie się wreszcie z wzorami uprzedniej tapety. Całość aranżacji małej łazienki nabrała spójnego wyglądu i wraz z ceramiką łazienkową i wyposażeniem AGD stała się znakomitą, neutralną bazą  dla dalszych eksperymentów z kolorem. Specjaliści od home stagingu w tym przypadku postawili na dodatki w kolorze... turkusowego błękitu! Niesamowite wręcz, jak dobrze dobrane dodatki w żywym, intensywnym kolorze, nadały charakteru neutralnej dotąd łazience w bloku. Turkusowa zasłona prysznicowa znakomicie koresponduje z lazurowym odcieniem dywaniku, ręczników i kosza na akcesoria i ręczniki dla gości. Nawiązujące do koloru turkusowego jednolite akcesoria umywalkowe (kubek, mydelniczka i dozownik mydła) dopełniają całości aranżacji. Kolorystycznych dodatków jest niewiele, za to w odpowiednich miejscach i we właściwych proporcjach. Umiar po raz kolejny okazał się najlepszym doradcą przy szybkiej aranżacji małego wnętrza – w tym przypadku – łazienki w bloku!