Dom Anity i jej  pięcioletniego synka Rafała, do którego zaproszono ekipę programu "Nasz nowy dom" nadawał się wyłącznie do kapitalnego remontu. Liczne zacieki na ścianach, brak docieplenia i wieloletnie zaniedbania uczyniły z wnętrza domu w Sochaczewie ponury obrazek. Ekipa na czele z Katarzyną Dowbor stanęła jednak na wysokości trudnego zadania remontowego - i to w zaledwie 5 dni!

Nasz nowy dom: kapitalne przepoczwarzenie

Niesamowicie spektakularny efekt metamorfozy dotknął centralną część domu: salon połączony z kuchnią. Umieszczony na środku komin obłożono jasnym, dekoracyjnym kamieniem. Stał się również tłem dla płaskiego telewizora, dzięki czemu zyskał dodatkową funkcję. Drewniane panele podłogi, surowa okładzina szafek kuchennych oraz sosnowy stół zapewniły wnętrzu harmonijne wykończenie. Naturalny rysunek drewnianego usłojenia wprowadza ciepło i spokój, a zróżnicowane odcienie drewna - eklektyczny sznyt. Białe meble wypoczynkowe i proste relingi nad szafkami kuchennymi dodały wnętrzu lekkości i światła. Do tego ciepłe kolory ścian i jasna oprawa okien oraz duża lampa z papierowym kloszem zadbały o przytulność.

Nasz nowy dom: energetyczna łazienka

Aby łatwiej i przyjemniej było witać rano każdy dzień, łazienkę wyłożono do połowy energetycznie żółtymi kafelkami. Zestawiono je z ciemno brązowa podłogą, imitującą drewniany parkiet. Białe ściany, szafki i nowoczesna ceramika rozjaśniają wnętrze i dodają mu przestrzeni.

Nasz nowy dom:  kobieca sypialnia dla mamy

Sypialnia Anity to prawdziwy hołd dla kobiecości: delikatna tapeta w stylu skandynawskim subtelnie przemyciłą motyw różowych i brązowych kwiatów do wnętrza. Intensywnie różowa zasłona i poduszki-siedziska pod oknem podkreśliły kobiecy charakter wnętrza. Sosnowe łóżko, półki na książki i komódka wyglądają niezwykle lekko, podkreślając ciemniejszy kolor drewnianych paneli podłogowych. Jednak najciekawszym akcentem wnętrza jest umiejscowiony w narożu podwieszany na stelażu kosz-fotel z mięsistym brązowym siedziskiem. Od razu stał sie ulubionym meblem Anity i jej synka.

Nasz nowy dom: pokój superbohatera!

Największym jednak spełnieniem marzeń okazał się pokój 5-letniego Rafała: fototapeta z motywem Spidermana stanowi tło ściany za łóżkiem i jednocześnie najbarwniejszy punkt monochromatycznego wnętrza. Białe meble z licznymi schowkami pomagają uporządkowac dziecięcą przesterzeń i jednocześnie optycznie jasną barwą powiększają wnętrze. Niebieskie i czerwone dodatki (kolorowe kartony na zabawki, koc i poduszki, ściana za regałem) nawiązują do elementów fototapety. Rozproszone oświetlenie i ciepło drewnianych paneli czynią pokój niezwykle przyjaznym, gotowym na przyjęcie młodego lokatora pełnego marzeń!