Metamorfoza salonu z jadalnią urzeka nowoczesną odsłoną wnętrza mieszkania, w którym królują antyki. Te, zostały zaprezentowane w lekkiej odsłonie nowoczesności, dzięki czemu został podkreślony ich naturalny urok, a cała aranżacja zyskała lekkości. Prezentujemy genialną metamorfozę salonu wraz z jadalnią, za którą odpowiada Iwona Kurkowska ze studia Decolatorium. Przedstawione wnętrze jako ikona dobrego stylu, jest zgrabnym połączeniem dwóch nieco odmiennych światów.

Metamorfoza salonu z jadalnią według Decolatorium

Przedmiotem metamorfozy wnętrz była dzienna część mieszkania, na którą składa się przestronny salon z jadalnią. Projekt zakładał odświeżenie aranżacji salonu z zachowaniem wszystkich antyków oraz rodzinnych pamiątek. W części jadalnianej pozostawiono oryginalny bufet oraz stół z krzesłami. Blat stołu poddano renowacji, a krzesła zyskały oryginalny wygląd dzięki nowej tapicerce w jasnym kolorze. Dzięki temu idealnie kontrastują one z ciemnym wybarwieniem blatu i tworzą wyjątkowo spójny zestaw. W metamorfozie wnętrz niemałą rolę odgrywają także obrazy. Te, zostały pomyślane jako dekoracja ściany w jadalni. Oprawienie małych dzieł sztuki w identyczne ramy pozwoliło na ujednolicenie dekoracji mimo różnych technik i różnej tematyki. Dzięki temu dekoracja prezentuje się spójnie i nie wprowadza do wnętrza niepotrzebnego chaosu. W części salonowej zdecydowano się na klasyczny rozkład mebli w konfiguracji 2+1. Takie rozwiązanie pozwoliło na optymalne zagospodarowanie przestrzeni, a jednocześnie zapewnia swobodną komunikację w pokoju dziennym. Meble wypoczynkowe, a także marmurowa ława zostały wykonane przez Decolatorium.

Niebanalna metamorfoza salonu: antyki w roli głównej

W metamorfozie salonu urzeka zestawienie antycznych mebli, z tymi w nowoczesnej formie. Dzięki temu aranżacja zyskuje lekkości i autentycznej przytulności. Pomysłowym zabiegiem było także zawieszenie nad kanapą dużego lustra, które odbijając strefę jadalnianą, optycznie powiększa całe wnętrze. W miejscu dawnego kącika telewizyjnego zaprojektowano minimalistyczną biblioteczkę, a ten został zlokalizowany pod oknem. Przeprowadzona metamorfoza salonu urzeka lekkością i wyjątkowym stylem. Niemałą rolę odgrywa tutaj dekoracja okna, którą charakteryzuje lekkość i naturalny urok minimalizmu. Duże okna zostały częściowo przysłonięte zwiewną firaną w kolorze śnieżnobiałym, która została fantazyjne upięta po bokach. Dzięki czemu wnętrze mieszkania jest idealnie doświetlone światłem naturalnym, a to sprawia, że wydaje się zdecydowanie większe i przestronniejsze. Prezentowany projekt wnętrz cechuje dbałość o każdy najmniejszy detal aranżacji. Niezbyt efektowne kaloryfery zostały zgrabnie przysłonięte klasycznymi zabudowami, będącymi autorskim pomysłem studia projektowego. Metamorfoza salonu z jadalnią obejmowała także odmalowanie pomieszczeń, a także wymianę listew przypodłogowych na nieco wyższe, które nadają mieszkaniu odpowiednich proporcji.

Kontakt z pracownią:

Decolatorium
Iwona Kurkowska
Telefon: +48 606 471 383
www.decolatorium.blogspot.com