Pokój dzienny to centrum domu, w którym każdego dnia spędzamy najwięcej czasu. Projekt salonu musi być odzwierciedleniem osobowości lokatorów i budować klimat, w którym czujemy się „jak w domu". Tylko w takiej aranżacji, możemy zrelaksować się po ciężkim dniu, cieszyć każdą chwilą spędzoną z bliskimi, aż w końcu naładować akumulatory do walki z nadchodzącymi wyzwaniami dnia codziennego. Właśnie takie wnętrze powstało w wyniku metamorfozy wnętrz studia Decolatorium!

Pokój dzienny: styl dopasowany do charakteru lokatora

Wydzielenie części dziennej, czyli strefy to odpoczynku to jeden z najważniejszych etapów każdego projektu wnętrz. Salon musi być odzwierciedleniem naszej osobowości i być ściśle dopasowany do charakteru lokatorów. Dla jednych, spełnieniem marzeń będzie salon w stylu tradycyjnym, ze stylowymi meblami i dekoracjami budującymi klimat, natomiast dla innych idealną przestrzenią dzienną będzie białe wnętrze urządzone w stylu minimalistycznym, stylistyką nawiązujące do klimatów skandynawskich. Z uwagi na powyższe można pokusić się o stwierdzenie, że nie ma wnętrz uniwersalnych. Niezależnie od wybranej stylistyki wnętrza oraz jej charakteru, o wyjątkowości każdej przestrzeni decyduje kilka bardzo ważnych elementów. Kolor dominujący we wnętrzu, rodzaj i ustawienie mebli czy chociażby oświetlenie - to najważniejsze punkty aranżacji salonu.

Metamorfoza salonu: modny duet kolorystyczny

Założeniem metamorfozy salonu było optymalne doświetlenie wnętrza oraz nadanie mu wyjątkowej funkcjonalności i odpowiednich proporcji. Starodawne, ciemne wnętrze bez wyrazu, przemieniono w jasną i przestronną przestrzeń urzekającą stylem i szykiem. W aranżowanej przestrzeni dominuje coraz to popularniejszy duet kolorystyczny: czysta biel i modna szarość. Dopełnieniem całości jest drewniany parkiet oraz stylowa biblioteczka. Celem zapewnienia jak najlepszego doświetlenia salonu światłem naturalnym, w oknie zrezygnowano z ciężkich firan, a zamiast nic powieszono zwiewne zasłony, które kolorystyką nawiązują do bazowej barwy aranżacji. We wnętrzu zdecydowano się na typowy układ mebli wypoczynkowych 2+1. Takie rozwiązanie pozwoliło na świetne zagospodarowanie przestrzeni oraz stworzenie swobodnego, rodzinnego nastroju. W kwestii dekoracji wnętrza postawiono na oryginalne łączenie starego z nowym. Całość tworzy wnętrze niezwykle przytulne, ciepłe i rodzinne.