Malowanie mebli: metamorfoza kuchni farbami renowacyjnymi

 Malowane meble w kuchni METAMORFOZA PO

Meble kuchenne pomalowano farbą renowaycjną. Fot. V33

Fot. materiały prasowe

Malowanie mebli to świetny sposób na szybką metamorfozę kuchni i innych pomieszczeń. Jeśli meble kuchenne są nadal w dobrym stanie, a jedynie ich kolorystyka bądź wykończenie "trąci" niemodnym obliczem, szybkie malowanie mebli pozwoli na totalną metamorfozę i nadanie świeżego sznytu naszej kuchni. Zainspirujcie się spektakularną metamorfozą ciemnej kuchni na kuchnię w stylu angielskim.

przed Malowane meble w kuchni METAMORFOZA PRZED
po Malowane meble w kuchni METAMORFOZA PO

Malowanie mebli: szybkie kuchni odświeżanie

Chcąc szybko odświeżyć starą kuchnię, nie musimy inwestować w nowe meble czy skuwać niemodne kafelki. Do szybkiej metamorfozy kuchni najlepiej sprawdzą się farby i emalie przeznaczone do renowacji mebli z drewna i płyt laminowanych, ceramicznych płytek ściennych i podłogowych a nawet listew dekoracyjnych. Farby nakłada się na oczyszczoną i odtłuszczoną powierzchnię mebla bądź ceramiki, bez konieczności wcześniejszego usuwania starych powłok. Produkty przeznaczone do płytek ściennych są szczególnie odporne na często powtarzający się kontakt z wodą, dzięki czemu pomalowane kafelki zachowują pełnię wartości użytkowych – można je myć przy użyciu tradycyjnych środków czyszczących. Farby do renowacji mebli i płytek charakteryzują się doskonałą przyczepnością do podłoża oraz odpornością na ścieranie i zarysowania.

Malowanie mebli: odnawianie starej kuchni

Odnowienie starej kuchni, w której masywne, ciemnobrązowe meble i terakota w odcieniu calvadosu dominowały nad gabarytem wnętrza, objęło kompleksowe malowanie mebli, podłogi i kafelków wraz z fugami. Uzyskany czystymi kolorami świetlisty efekt odmienił masywną i niemodną kuchnię w jasną przestrzeń w stylu angielskim. Dominującym kolorem w metamorfozie ciemnej kuchni stały się dwa odcienie bieli, które położono (odpowiednio) na wszystkich ścianach wyłożonych glazurą, ujednolicając tym samym zróżnicowaną kolorystykę tła, jak i na frontach szafek kuchennych, łącznie z pokrytym glazurą blatem. Po przemalowaniu glazury zniknęły również wizualne podziały z fug, co dodało wnętrzu kuchni metrażu i światła. Fronty kuchenne pomalowano również na jednolitą biel, choć już w odcieniu bieli bawełny, uwzględniając również szklaną szybkę witryny. Potraktowane popielatą szarością płytki podłogowe z terakoty zyskały szalenie modny sznyt kolorystyczny. Posiadając modny obecnie kształt plastrów miodu, w równie modnej szarości stworzyły rewelacyjną podłogę na miarę obowiązujących trendów. Wydzieloną ścianką działową wnękę wypruto z kuchennej zabudowy i wstawiono charakterystyczną, stylową lodówkę w karminowym kolorze. Dodając na koniec kilka czerwonych akcesoriów i sprzętów, kuchnia zyskała niesamowicie stylową odsłonę.

Spektakularne metamorfozy wnętrz niedrogimi sposobami!

Malowanie mebli: jak to zrobić?

Malowanie mebli farbami renowacyjnymi jest bardzo proste, nie wymaga wyjątkowych umiejętności i wysokich nakładów finansowych. Chcąc samodzielnie odnowić stare szafki kuchenne, wystarczy:

KROK 1: Przed malowaniem powierzchnię mebli dokładnie odtłuścić i umyć (najlepiej wodą z mydłem).

KROK 2: Na odtłuszczoną powierzchnię mebla należy nałożyć dwie warstwy farby (w odstępach czasowych) za pomocą wałka o krótkim włosiu.

KROK 3: Należy pozostawić meble do całkowitego wyschnięcia (zgodnie z zaleceniami producenta farby, umieszczonymi na opakowaniu).

Dzięki malowaniu mebli zyskujemy zupełnie nową kuchnię minimalnym kosztem. Wybierając świeży kolor szafek kuchennych, płytek i glazury, nadajemy naszej kuchni jakby drugie życie i spełniamy swoje marzenia o modnej kuchni w ulubionym stylu. Warto podjąć próbę, bo ryzyko niepowodzenia jest praktycznie zerowe. Zmiana zaś koloru na inny - bajecznie prosta. Zanim więc postanowisz o wymianie mebli i gruntownym remoncie kuchni, spróbuj swoich sił w malowaniu starych mebli. Efekt może przerosnąć Twoje najśmielsze oczekiwania!

Home staging czyli jak małym kosztem odmienić swoje wnętrze!

Ocena: 5
Tekst: Agnieszka Zawadzka Materiały prasowe: V33 Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY