DEKORATORNIA: sypialnia w stylu japońskim ZDJĘCIA. Wnętrza z PROGRAMU DEKORATORNIA

Galeria z programu DEKORATORNIA - sypialnia w stylu japońskim. Właściciela mieszkania, miłośnicy Japonii, sami zaczęli urządzać sypialnię w stylu orientalnym. Kupili nawet meble (łóżko, komody), ale poczuli, że potrzebują pomocy przy dopracowaniu koncepcji wystroju wnętrza. I w tym momencie wkroczyła Dekoratornia. Architekci wnętrz sprawili, że sypialnia zyskała orientalny styl.

Dekoratornia: sypialnia po zmianie
Dekoratornia: sypialnia po zmianie
Dekoratornia: sypialnia po zmianie
Dekoratornia: sypialnia po zmianie
przed Orientalny sen. Sypialnia w japońskim stylu
po Orientalny sen. Sypialnia w japońskim stylu

Sypialnia przed zmianą wystroju

Dekoratornia zobaczyła pustą przestrzeń sypialni z ładnym oknem. Na zdjęciu widać przypadkowe łóżko, ale gospodarze mieli już kupione podstawowe meble do sypialni: wybrali meble „Kokeshi” firmy Meble VOX. Nie wstawiali mebli, bo sypialnia czekała na orientalny wystrój. O pomoc w aranżacji wnętrza poprosili architektów wnętrz z programu Dekoratornia.

Sypialnia po zmianie

Powstała sypialnia razem z miejscem do pracy. Miejsce do pracy, w którym znalazło się małe biurko, zaznaczono czerwonym kolorem ściany. Resztę ścian pomalowano w chłodnym odcieniu złamanej bieli. Łóżko w sypialni wygląda bardzo efektownie. Zestawienie faktur ciemnozielonej pikowanej powierzchni narzuty z gładkimi geometrycznymi walcami czerwonych poduszek to orientalny styl i wygoda w jednym. Za łóżkiem umieszczono płytę pokrytą stiukiem, zamontowana w pewnej odległości od ściany wygląda jak abstrakcyjny obraz. Wydobywa miejsce łóżka z przestrzeni, odznacza je i ozdabia. Ten zabieg dekoracyjny jest niedrogi i łatwy do naśladowania w każdej sypialni.

Metamorfoza sypialni w ocenie właścicieli

Aranżacja wnętrza bardzo się nam podoba - mówią Kinga i Mariusz o swojej nowej sypialni. - Dekoratornia uzupełniła i rozwinęła naszą koncepcję wnętrza w stylu japońskim. Projektanci wnętrz sprostali zadaniu, jakie postawiła przed nimi Kinga, czyli: sypialnia razem z miejscem do pracy. - W naszym mieszkaniu nie było wydzielonej przestrzeni na gabinet męża, a Mariusz pracuje w domu. Podoba się nam czerwona ściana z praktycznie podświetlonymi półkami. Mąż mógł na niej wyeksponować swoje japońskie drobiazgi.

Właściciele marzyli, by swoją sypialnię urządzić w stylu japońskim. Do wybranych wcześniej mebli dopasowaliśmy charakterystyczne dla Kraju Kwitnącej Wiśni akcenty, które podkreśliły klimat wnętrza. Miejsce do pracy w sypialni zaznaczyliśmy czerwonym kolorem ściany. Namalowany na ścianie połyskujący, metaliczny wzór bonsai stał się tłem dla żywego drzewka. Całą konwencję aranżacji wnętrza przełamaliśmy prostym zagłówkiem pokrytym stiukiem. Nastrojowe światło oraz egzotyczne dodatki stworzyły kameralną sypialnię o orientalnym wdzięku.

Małgorzata Andryszczyk i Dominik Ćwiek - projektanci wnętrz programu Dekoratornia

Ocena: 0
Tekst: Katarzyna Rzehak Zdjęcia: Kalbar, Dekoratornia Źródło: Dobre Wnętrze

POLECANE ARTYKUŁY