Pralka w skrytce pod blatem: ruchoma wizualizacja

 Miejsce na pralkę. Ruchome wizualizacje

Nasz architekt radzi jak urządzić łazienkę i gdzie postawić pralkę. Aranżację łazienki możesz obejrzeć, dzięki specjalnie przygotowanym ruchomym wizualizacjom. Oto pomysł, gdzie postawić w łazience pralkę.

Mała łazienka (4,5 m2), prawie kwadratowa, nie jest ani reprezentacyjna, ani funkcjonalnie rozplanowana. Co zrobić, aby optycznie powiększyć wnętrze łazienki, a jednocześnie rozsądnie je zagospodarować? Zobacz nasze wizualizacje.pobierz plik na dysk
zobacz wizualizację

Mała łazienka na planie kwadratu

Plan łazienki zbliżony do kwadratu jest całkiem dobry, bo stwarza możliwość niemal dowolnego ustawienia sprzętów. W tym wypadku jedną stronę pomieszczenia zarezerwowałem na kabinę prysznicową (wanna zabrałaby zbyt dużo miejsca) i podwieszane WC, a drugą - na umywalkę, półki i solidny blat, pod którym ukryłem pralkę i kosz na bieliznę. Dzięki temu pralka nie jest wyeksponowana, a przestrzeń nad nią można rozsądnie zagospodarować. Optycznemu powiększeniu wnętrza służyć będzie utworzenie ścieżki z drewnianych paneli, biegnącej przez środek pomieszczenia (na podłodze i na jednej ze ścian), oraz zamontowanie szerokiego pasa lustra nad umywalką.

  • Ukryłem pralkę pod blatem, obok pozostawiłem miejsce na kosz na bieliznę.
  • Zastosowałem pomysły na optyczne powiększenie wnętrza: zaprojektowałem ścieżkę z drewnianych paneli biegnącą przez środek pomieszczenia i szeroki pas lustra nad umywalką.
  • Wybrałem kabinę prysznicową zamiast wanny oraz podwieszane WC, co pozwoliło zaoszczędzić trochę miejsca w łazience.
  • Na panelowej ścieżce umieściłem grzejnik z drążkami na ręczniki. Osoba wychodząca spod prysznica będzie je miała pod ręką.

Aby zobaczyć wizualizację (zarówno na stronie internetowej jak i na Twoim dysku w komputerze) trzeba mieć zainstalowany Apple QuickTime.

Ocena: 0

POLECANE ARTYKUŁY