Urządzenia podwieszane w łazience - bidety i miski ustępowe

 Bidet i sedes podwieszany w łazience

Bidet i sedes podwieszany w nowoczesnej łazience: dobrana para.

Fot. Michał Przeździk-Buczkowski

Do nowoczesnej łazienki mają wstęp tylko eleganckie miski ustępowe. Dopasowany do nich bidet to już dodatkowa wygoda oraz przejaw klasy i stylu.

Miska ustępowa plus bidet.Samotna miska ustępowa wygląda zbyt skromnie i nie spełnia wszystkich naszych potrzeb. Praktycznym i stylowym jej uzupełnieniem będzie bidet, który najlepiej kupić w komplecie – u tego samego producenta.

Miska ustępowa i bidet: urządzenia podwieszane

Oprócz tradycyjnych modeli stojących coraz większą popularnością cieszą się te podwieszane. Ich zasadniczym plusem jest to, że nie komplikują mycia podłogi. Poza tym umożliwiają zamaskowanie rury odpływowej w obudowie, która może przekształcić się w półkę na kosmetyki. Dzięki temu rozwiązaniu bidet i pozbawiona zbiornika miska w.c. mają bardzo zbliżoną formę.

Jaka spłuczka

Styl nadaje misce także spłuczka. Minęły czasy górnopłuków, które nie wyglądały zbyt zgrabienie i zajmowały dużo miejsca. Zbiornik na wodę zbliżył się do miski, przyjmując formę dolnopłuku. Popularnością cieszą się kompakty, czyli miski ustępowe stanowiące całość z ustawionym na nich zbiornikiem.
W trosce o środowisko i oszczędność wody warto wybrać spłuczkę dwudzielną, która opróżnia zbiornik w całości lub do połowy, w zależności od potrzeby.

Odrobiny snobizmu doda w toalecie spłuczka automatyczna, która uruchamia się w trzy sekundy po odejściu osoby od fotokomórki.
Galerię trendy ceramiki uzupełni bidet wyposażony w termostatyczną baterię, która utrzymuje stałą temperaturę wody.

Wyposażenie łazienki: co jest modne

  • Wyposażenie do łazienki musi wyglądać lekko
    Wszystkie urządzenia sanitarne (sedes, bidet, umywalka) w modnej łazience powinny być podwieszane. Także bidet i w.c. mocuje się do ściany na stelażu, który następnie obudowuje się i wykańcza, np. płytkami ceramicznymi. Odkryta cała powierzchnia podłogi nie tylko umożliwia łatwe czyszczenie, ale i optycznie powiększa pomieszczenie.
  • Wyposażenie do łazienki: proste wzory ceramiki
    W nowoczesnej architekturze wyposażenia łazienkowego przeważają kształty geometryczne. W designie bidetów i w.c. przewijają się formy zaokrąglone i półowalne. Na topie są też linie proste – miska przypomina romb, stożek lub walec, a także prostopadłościan.
  • Wyposażenie do łazienki: wygodne użytkowanie
    Techniczne wynalazki dotyczące wyposażenia łazienkowego spełnią zachcianki każdego snoba. Automatyczna spłuczka uruchomi się bez dotyku, termostatyczna bateria podtrzyma temperaturę wody, a wolno opadająca deska sedesowa nawet nie piśnie, gdy ją potraktujemy z rozmachem.
Ocena: 0
Tekst: Magdalena Lelejko Zdjęcia: Michał Przeździk-Buczkowski

POLECANE ARTYKUŁY