Toaleta myjąca - stać cię na nią! Dlaczego warto ją mieć i jak wybrać najlepszą

Toaleta myjąca stanowi szczytowe osiągnięcie w dziedzinie higieny osobistej w WC. Jest estetyczna, komfortowa i zaawansowana technologicznie. Pozwala zaspokoić higieniczne potrzeby i oszczędzić miejsce w łazience. Jakie łączy w sobie funkcje? Jakie są jej najważniejsze zalety?

Toaleta myjąca AquaClean Mera Comfort z WhirlSpray
Geberit AquaClean Sela
Toaleta myjąca Geberit AquaClean Mera
Geberit AquaClean Mera
AquaClean Mera ze światełkiem ułatwiającym orientację

Toalety myjące coraz częściej pojawiają się w aranżacjach łazienek. W niektórych krajach europejskich stają się już standardem wyposażenia. Nic dziwnego. Są wygodne w użytkowaniu, mają innowacyjne funkcje i elegancko prezentują się w łazience. Realizują ideał, który stoi za całą gamą pokrewnych produktów, takich jak bidet, bidetta i deska myjąca, ale w formule znacznie bardziej komfortowej dla użytkownika.

Toaleta myjąca – królowa higieny osobistej w WC

Toaleta myjąca jest szczególnym produktem w swojej dziedzinie. Przyjrzyjmy, jak prezentuje się na tle innych rozwiązań.

Klasycznym urządzeniem do higieny w toalecie był bidet. Zazwyczaj dopasowany do miski ustępowej, wymagał jednak sporego metrażu łazienki, a oprócz łącza ciepłej i zimnej wody – przygotowania oddzielnego podłączenia kanalizacyjnego. Wciśnięty do zbyt małej łazienki prezentował się niekorzystnie. Co ważne, był także urządzeniem odrębnym w stosunku do toalety, co w praktyce mogło stanowić pewną niewygodę.

Odpowiedzią na część tych mankamentów bidetu była bidetta, traktowana przede wszystkim jako rozwiązanie do małych łazienek. Ta niewielka słuchawka natryskowa do zamontowania w pobliżu sedesu nie zajmowała dodatkowej przestrzeni i umożliwiała dokonanie ablucji bez zmiany miejsca.

Wielkim przeskokiem jakościowym były deski myjące. Wyposażone w dysze czyszczące, często z możliwością regulacji strumienia, wprowadziły higienę toaletową w nową epokę, gdzie pewne czynności stały się już tak oczywiste, że dokonują się niemal same. Wymagały jednak – w większości – dopasowanej miski. W innym wypadku stanowiły wyraźnie odrębny element.

Toaleta myjąca wyeliminowała wszystkie wady poprzedników, a ich zalety uzupełniła o szereg innych udogodnień, o których twórcom bidetów nawet się nie śniło. Jedną z istotnych jej zalet jest fakt, że nie wymaga żadnej dodatkowej przestrzeni. Bez większego problemu można więc wymienić zwykłą, istniejącą już w łazience toaletę na nowocześniejsze rozwiązanie.

A czym w istocie jest toaleta myjąca? W pełni automatycznym rozwiązaniem higienicznym, które zapewnia użytkownikom świeżość i komfort. Dodatkowo, jako jednorodnie projektowane całościowe urządzenie, może cieszyć oko nowoczesnym, minimalistycznym wzornictwem. Przykładem są dwie toalety myjące z serii AquaClean marki Geberit: Mera i Sela.

 Geberit AquaClean Sela

Fot. materiały prasowe Geberit

Geberit AquaClean– czego dusza zapragnie

Toalety myjące z serii AquaClean wyposażone są w system natrysku oscylacyjnego. Specjalna dysza wypuszcza strumień, którego ciśnienie i temperaturę możemy na bieżąco regulować. Sama pozycja dyszy też jest pod kontrolą użytkownika. Sterowanie wszystkimi opcjami odbywa się z poziomu bezprzewodowego kontrolera lub aplikacji mobilnej. Swoje preferencje możemy zapisać w pamięci urządzenia – stworzyć do czterech profili, których ustawienia będą dostępne za jednym dotknięciem palca.

Toaleta myjąca (w tym najnowsza propozycja marki Geberit – model Sela) zadba także o suszenie. Specjalna dysza skieruje w naszą stronę strumień ciepłego powietrza, sprawiając, że cały proces będzie domknięty i zapewni nam pełne poczucie komfortu bez żadnego dodatkowego wysiłku.

Dodatkowo seria AquaClean zapewnia specjalną dyszę o łagodnym strumieniu przeznaczoną do higieny intymnej kobiet.

AquaClean – funkcje i użytkowanie

Toalety myjące marki Geberit to nie tylko perfekcyjnie zintegrowane funkcje mycia. Toalety tej serii cechują się także wyjątkową jakością w kwestii czystości i wygody:

  • autoczyszczenie – wirujący strumień napowietrzonej wody (technologia mycia WhirlSpray) myje dokładniej i bardziej efektywnie,

  • rozpoznawanie użytkownika – funkcja która umożliwia uruchamianie natrysku dopiero wtedy, gdy użytkownik usiądzie na toalecie, dzięki czemu natrysk nie uruchamia się wskutek przypadkowego naciśnięcia przycisku włączającego,

  • ciche i dokładne spłukiwanie – wszystko za sprawą opracowanej przez firmę Geberit asymetrycznej geometrii wnętrza bezkołnierzowej miski ceramicznej z technologią TurboFlush, optymalnie dopasowanej do spłuczki Geberit,

  • funkcja automatycznego odkamieniania,

  • specjalna powłoka zapobiegająca osadzaniu się brudu.

„Osobistym wyzwaniem dla mnie jako projektanta jest zapewnienie, aby toalety myjące AquaClean nie wyglądały jak urządzenia techniczne, lecz aby ich konstrukcja umożliwiała doskonale wpasowanie się w układ łazienki”

 

Christoph Behling - projektant

Wybrane toalety o wyższym standardzie wyposażone są dodatkowo w funkcje, które mogą podnieść komfort korzystania z toalety na kolejny poziom.

  • Odciąg nieprzyjemnych zapachów. Katalityczny filtr ceramiczny o budowie plastra miodu zapewnia dokładne oczyszczenie powietrza przed dostarczeniem go z powrotem do pomieszczenia. Odciąg uruchamiany jest automatycznie, gdy użytkownik usiądzie na desce sedesowej.

  • Automatyczne podnoszenie i opuszczanie deski.

  • Podgrzewana deska.

  • Delikatne światło orientacyjne – dla wygodniejszego użytkowania nocą.

Wszystkie funkcje uruchamiają się automatycznie, dzięki systemowi wykrywania użytkownika.

Toalety myjące Geberit AquaClean. Design na miarę czasów

Eleganckie wzornictwo gwarantuje projekt Christopha Behlinga. Specjalna chromowana obudowa daje wrażenie lekkości i elegancji. Najnowsza technologia oraz różnorodne funkcje najnowocześniejszych toalet myjących sprawiają, że poziom komfortu w łazience oraz uczucie świeżości i czystości nabierają zupełnie nowego znaczenia.

Toaleta myjąca - zobacz sam

Toalety myjące to produkty zapewniające najwyższy dostępny komfort korzystania z WC. Przeskok jakościowy może być trudny do wyobrażenia. Zainteresowani mają możliwość przetestowania urządzeń w salonie producenta. Każdy może samodzielnie przekonać się, jak działają poszczególne funkcje toalety i czym różnią się między sobą różne modele. Showroom marki Geberit w Warszawie zaprasza wszystkich, którzy zastanawiają się nad podniesieniem poziomu komfortu w swoim życiu.

 Showroom marki Geberit w Warszawie

Fot. materiały prasowe Geberit

Więcej informacji o rozwiązaniach marki Geberit: www.geberit-aquaclean.pl

Ocena: 3,1
Zdjęcia: Roca, materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY