Skrajne postawy wobec problemu przechowywania w łazience to: ukrywanie wszystkiego, co osobiste (przez pedantów i wielbicieli minimalizmu), oraz nieokiełznany chaos panujący w łazience wywołany przez osoby, które lubią mieć wszystko pod ręką. My optujemy za złotym środkiem. Urządzając wnętrze zastanów się nad przechowywaniem w łazience: różnego typu schowki, szafki łazienkowe, półki i szuflady są niezbędne zarówno w małej łazience, jak i pokoju kąpielowym.

Przechowywanie w łazience: praktyczne meble do łazienki

Aby przechowywanie w łazience nie sprawiało kłopotu, potrzebujemy szafek, półek i szuflad. Praktycznym rozwiązaniem w aranżacji łazienki jest połączenie zamykanych szafek łazienkowych z półkami. Wszak nie wszystko mamy na pokaz. Takie rzeczy w łazience jak zapas papieru toaletowego, środki czystości, suszarki i szczotki do włosów, lokówki itp. zawsze trzymamy w ukryciu. Gdzie je przechowywać w łazience? Możemy na nie przeznaczyć szafkę pod umywalką lub szafkę łazienkową wolno stojącą. Kosmetyki i perfumy zostawiamy na widoku, ale nie przesadne ilości. Półka w łazience nie może przypominać tej w drogerii, bo nadmiar rzeczy wprowadza bałagan. W małej łazience najlepiej schować, co się da - niezagracone wnętrze łazienki wyda się nie tylko większe, ale także bardziej eleganckie.

Przechowywanie w łazience: szafki łazienkowe

Łazienkowe szafki poza umywalkową (50-60 cm) nie muszą być głębokie. Wystarczy szafka głębokości 15-20 cm, by spokojnie pomieścić szampony, lakiery do włosów, płyny do kąpieli itp. Ręczniki można schować zwinięte w rulony; zajmą mniej miejsca, a po pierwszym użyciu lekkie zagniecenia znikną. Szafkę łazienkową na rzeczy rzadko używane można powiesić nad drzwiami wejściowymi. Przechowywanie w łazience rozwiążą również meble pokojowe. Oprócz mebli stricte łazienkowych do aranżacji łazienki warto zaangażować sprzęty z pokoju: komody, bufety, konsole, serwantki, etażerki. Potrzeba na nie trochę więcej miejsca w łazience niż na sprzęty w zabudowie, ale mamy przy tym większe pole do popisu dla naszej fantazji. Meble skrzyniowe i wszelkie stoliki możemy przerobić na podstawę do umywalki, pamiętając oczywiście o wodoodpornym wykończeniu blatu.

Przechowywanie w łazience: dobre rady

Z braku szafek łazienkowych uporządkuj wszystko w koszykach, pudełkach czy kubełkach. Mogą być różnej wielkości, ale jeśli chodzi o kolor i kształt powinny stanowić komplet. Trafnie dobrane do wystroju łazienki będą ją zdobiły. Otwarta półka pod umywalką może być także osłonięta roletą lub zasłonką z tkaniny. Ta druga pasuje do łazienki stylizowanej, np. prowansalskiej. Z falbanką, na troczkach, w kwiatki lub gładka zawsze wygląda prześlicznie.