Prysznic XXI wieku: wielofunkcyjne natryski i deszczownie, kabiny walk-in

 Prysznic XXI wieku

W niektórych pomieszczeniach nie ma możliwości zamontowania standardowego okna połaciowego, zastąpić je jednak może okno do dachu płaskiego. Wpuszcza dużą ilość naturalnego światła i ma dobre parametry termoizolacyjne. Fot. Fakro

Fot. materiały prasowe

Tradycyjne kabiny są już passé. Dziś prysznice umiejscawiamy za transparentną taflą szkła lub całkiem w wolnej przestrzeni. Jeśli w kabinie, to designerskiej, korespondującej z architekturą otoczenia.

Odchodzimy od schematycznych rozwiązań. Kabiny mają dziś zdobić przestrzeń (np. za pomocą artystycznych dekorów), i to niekoniecznie łazienki, ale na przykład sypialni czy salonu. Wspaniale prezentuje się też prysznic za niezamykanym przeszkleniem. Jeszcze bardziej odważnym pomysłem jest natrysk całkowicie bez brodzika i bez kabiny. Wówczas trzeba zadbać o spadek podłogi i wodoodporne materiały.

Zanim wybierzemy rozwiązanie dla siebie: kwestie, które należy przemyśleć

Producenci kuszą coraz większą liczbą rozwiązań, dobrze jest jednak samodzielnie zastanowić się nad podstawowymi sprawami. Należą do nich:

- dostosowanie kabiny do wielkości łazienki
- wybór drzwi (przesuwne, wahadłowe, składane)
- miejsce prysznica: czy ma być w narożniku, niszy, wolno stojący czy przy  ścianie
- formę prysznica, czyli jego design.

Sprytne tricki: jak zaoszczędzić miejsce i pieniądze

Nowoczesne natryski wyposażone są w regulację strumienia , pojawiły się też na rynku głowice z nowatorskim systemem rozpraszania wody (jak głowica prysznicowa "Nebia", która pozwala zaoszczędzić wodę aż o 70 procent). Jeśli mamy małą łazienkę i chcemy zaoszczędzić miejsce, możemy zdecydować się na kabiny składane.

Ocena: 0
Tekst: EK Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY