Prysznic w małej łazience z racji swoich niewielkich wymiarów jest najlepszym wyborem. Jest o wiele bardziej praktyczny niż wanna, która zajmuje znacznie więcej powierzchni. Decydując się na prysznic w małej łazience zyskamy sporo dodatkowego miejsca, które jest tak ważne, gdy mamy niewielką przestrzeń do wykorzystania.

Prysznic w małej łazience: na co zwrócić uwagę

Zależnie od ilości miejsca jakie mamy do wykorzystania możemy zdecydować się na różne rodzaje prysznica do małej łazienki. Mamy do wyboru prysznice narożne lub wolno stojące, o podstawie kwadratu, prostokąta, ćwierćkola lub całkiem okrągłe. Jeśli mamy taką możliwość niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest wybór prysznica bez brodzika z odpływem w podłodze. Taki prysznic pozwala na łatwe utrzymanie czystości i wygląda bardzo nowocześnie i stylowo.  

Prysznic w małej łazience: komfort i wygoda na pierwszym miejscu

Optymalne wymiary prysznica to 90 cm na 90 cm lub większe. Taki rozmiar prysznica w małej łazience pozwoli na swobodne umycie się bez poczucia dyskomfortu. Możemy oczywiście dostać o wiele mniejsze prysznice, na przykład 70 cm na 70 cm, ale w tym wypadku nie ma już mowy o swobodzie. Jeżeli na większy prysznic nie pozwala nam powierzchnia łazienki i musimy wybrać najmniejszy, warto jest zamiast obudowy ze szkła czy tworzywa sztucznego wybrać zasłonkę prysznicową. Zwiększy to zakres ruchów i nasz komfort. Prysznic w małej łazience jest niezastąpionym rozwiązaniem dla każdego, kto chce maksymalnie wykorzystać dostępny metraż.