Prostokąty i kwadraty czyli nowoczesna ceramika łazienkowa. Galeria zdjęć!

2014-10-07 20:15

Nowoczesna łazienka to elegancja i geometryczne kształty. Dlatego projekt łazienki powinien być dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Nowoczesna łazienka to przede wszystkim czystość formy bez dodatkowych elementów ozdobnych tuszujących ewentualne niedoskonałości.

Spis treści

  1. Ceramika łazienkowa: czy prostokąty i kwadraty są wygodne?
  2. Jak dopasować meble no nowoczesnej ceramiki łązienkowej?

Pierwsze co przychodzi na myśl w związku z nowoczesną łazienką to geometryczne kształty ceramiki łazienkowej. Prostokąty i kwadraty. Czasem idealne koło wolnostojącej wanny, częściej nablatowej umywalki. Do tego proste szafki. W projerkcie łazienki w stylu nowoczesnym nie zapominajmy też o płytkach. Wielkoformatowych prostokątach lub drobniutkich kwadratowych iryskach mozaiki.

Ceramika łazienkowa: czy prostokąty i kwadraty są wygodne?

Cokolwiek to znaczy, odpowiedź brzmi tak! Prostokątne i kwadratowe umywalki i wanny nic nie tracą ze swojej funkcjonalności. Obawy co do wygody podczas korzystania z geometrycznych w kształtach wc i bidetów także są nieuzasadnione. Producenci wszelkie ewentualne niedogodności zlikwidowali proponując wygodne deski o zaokrąglonych krawędziach. A niewątpliwą zaletą prostokątnej umywalki może być jej znacznie wydłużony kształt, dzięki czemu po zamontowaniu dwóch osobnych baterii stanie się umywalką dwuosobową. Czyli mamy dwie umywalki w jednej, zyskując niebanalny design i oszczędność miejsca (pomiędzy osobnymi umywalkami potrzebujemy co najmniej 20cm odstępu). Kwintesencja nowoczesnej łazienki.

Jak dopasować meble no nowoczesnej ceramiki łązienkowej?

Ceramikę łazienkową  o geometrycznych kształtach podkreślą również meble, czyli szafki podumywalkowe i wolnostojące szafki na łazienkowe drobiazgi. Proste fronty z lakierowanego mdf-u lub forniry z modyfikowanego drewna na pewno nie będą grały pierwszej roli w takiej aranżacji. Uzupełnieniem geometrycznych kształtów ceramiki łazienkowej będą przeskalowanej wielkości lustra, najczęściej bez ram. Prostokątne i kwadratowe elementy ceramiki łazienkowej lubią także  cegłę na ścianie.