Aranżacja łazienki na poddaszu, często mimo sporych nawet gabarytów, nie należy do najprostszych. Usytuowanie łazienki na poddaszu wymaga umiejętnego operowania światłem z łamanych okien i maksymalnie funkcjonalnego zagospodarowania wszystkich kątów. Do tego skosy i uskoki poddasza optycznie (i faktycznie) zagęszczają przestrzeń, wyraźnie zmniejszając przestrzeń. Jakie triki w aranżacji warto wykorzystać, aby łazienka na poddaszu  była przejrzysta, jasna i sprzyjająca relaksowi?

Płytki cementowe: jak okiełznać detal?

Odwrócenie klasycznej sytuacji, kiedy to detal jest mały, a „cała reszta” wielka, to klucz do aranżacji łazienki na poddaszu. Dominujący detal na płytkach cementowych, ułożonych równomiernie na całej połaci podłogi, stanowi zarówno główną dekorację łazienki, jak również determinuje kolorystykę pozostałych jej elementów. Aby nie popaść w niesmaczną „pstrokaciznę” warto uspokoić, rozedrgane podłogą wnętrze, neutralną i jasną bielą. Oprócz tego, że biel na ścianach i suficie podbije nam wpadające światło z okna i optycznie podwyższy strop, to podkreśli również zdecydowanie dekoracyjny charakter podłogi.

Płytki cementowe: co wokół i dlaczego nie nudno?

Warto zwrócić uwagę, że mimo tak oszczędnego w kolorystyce wnętrza, łazienka na poddaszu nie daje wrażenia nudy. Ciekawe skosy, uwypuklone belki stropowe i łamane okno rysują dość ciekawy obraz wnętrza. Do tego zdwojona linia kasetonowych płycin, zamontowanych na połowie wysokości ścian, obłość wolnostojącej, usytuowanej skośnie do narożnika wanny i kąty proste przeszklonej kabiny prysznicowej wieńczą dość spektakularnie perfekcyjnie wycyzelowaną przestrzeń łazienki. Prosta, lustrzana szafka nad umywalką, umieszczoną w lekkiej (bo wiszącej) szafce z dwiema fornirowanymi szufladami, subtelnie wprowadza ciepłe akcenty do „wszechbieli” wnętrza. Okrągły stolik-taca na olejki do kąpieli i świeczki oraz puf w przyjemnym, miękkim obiciu ogrywają chłodną biel w ciepły sposób. Dzięki urodzie motywów na płytkach cementowych oraz subtelnie przemycanych gdzieniegdzie elementów drewnianych, wnętrze zyskuje aurę wręcz przytulną, zapraszającą do błogiego i pełnego relaksu.