Toalety myjące coraz częściej pojawiają się w aranżacjach łazienek. W kilku krajach europejskich stają się już standardem wyposażenia. Nic dziwnego, bo są wygodne w użytkowaniu, posiadają innowacyjne funkcje i ładnie wygladają w łazience. To, co jeszcze wczoraj wydawało nam się przemijającą modą, urządzeniem na które skusi się niewielu, dzisiaj okazuje się niezbędne do codziennego funkcjonowania.

Co to znaczy nowoczesna toaleta myjąca?

Krótko mówiąc, toaleta myjąca to urządzenie 2w1 - połączenie wc  z funkcją bidetu. Jedną z istotnych jej zalet jest fakt, że nie wymaga absolutnie żadnego dodatkowego miejsca ani przeróbek instalacji wodno - kanalizacyjnej. Bez problemu można więc wymienić zwykłą, istniejącą już w łazience  toaletę na nowocześniejsze rozwiązanie, zapewniające komfort i świeżość. Nowoczesne toalety myjace sa wyjątkowo łatwe w utrzymaniu czystości.

Jak działa toaleta myjąca?

Po skorzystaniu z toalety uruchamia się, za pomocą przycisku na panelu sterującym, funkcja mycia. Wysuwa się dysza, z której tryska strumień ciepłej wody, o temperaturze ciała. W każdym modelu możemy regulować natężenie wody, a  w modelach o wyższym standardzie można dostosować do swoich potrzeb zarówno wysunięcie dyszy, natężenie, jak i temperaturę wody (z dokładnością do 0,5 stopnia Celsjusza) oraz zapisać ustawienie w profilu użytkownika. Dzięki temu każdy członek rodziny ma swój własny przycisk i nie musi przy każdym użyciu ustawiać parametrów. Rozwiązanie jest w pełni higieniczne, wyposażone w filtry wody, a także system autoczyszczenia.

Czytaj więcej: Nowy standard w Twojej łazience

Co warto wiedzieć o wyjątkowych funkcjach toalety myjącej Geberit AquaClean Mera?

Nowoczesne  toalety myjące Geberit AquaClean Mera wyposażone są w wiele dodatkowych funkcji, niezwykle wygodnych w codziennym użytkowaniu:
•    autoczyszczenie  - wirujący strumień napowietrzonej wody myje dokładniej i bardziej efektywnie - technologia mycia WhirlSpray
•    automatyczne otwieranie pokrywy  deski sedesowej
•    oddzielny natrysk do higieny intymnej dla kobiet  - wyróżnia się łagodnym strumieniem wody
•    suszenie obszarów stref intymnych
•    rozpoznawanie użytkownika – funkcja która umożliwia uruchamianie natrysku dopiero wtedy, gdy użytkownik usiądzie na toalecie. Dzięki temu natrysk nie uruchamia się przy przypadkowym naciśnięciu przycisku włączającego
•    ciche i dokładne spłukiwanie - wszystko za sprawą opracowanej przez firmę  Geberit asymetrycznej geometrii wnętrza bezkołnierzowej miski ceramicznej z technologią TurboFlush, optymalnie dopasowanej do spłuczki Geberit. Takie połączenie jest gwarancją nowego wymiaru wygody i funkcjonalności w łazience
•    specjalna powłoka zapobiegająca osadzaniu się brudu
•    toaleta myjąca Geberit AquaClean Mera wyposażona została także w odciąg nieprzyjemnych zapachów. Katalityczny filtr ceramiczny o budowie plastra miodu zapewnia dokładne oczyszczenie powietrza przed dostarczeniem go z powrotem do pomieszczenia. Odciąg uruchamiany jest automatycznie, gdy użytkownik usiądzie na desce sedesowej.
•    funkcje „Welcome”, które świadczą o najwyższym poziomie technologii. Wśród nich znalazły się m.in.: podgrzewana deska, automatyczne otwieranie pokrywy deski sedesowej oraz dyskretne oświetlenie dla lepszej orientacji w porze nocnej.
Wszystkie funkcje są włączane przez czujnik wykrywania użytkownika.

Eleganckie wzornictwo gwarantuje  projekt Christopha Behlinga. Specjalna chromowana obudowa daje wrażenie lekkości i elegancji. Najnowsza technologia oraz różnorodne funkcje najnowocześniejszych toalet myjących sprawiają, że poziom komfortu w łazience oraz uczucie świeżości i czystości nabierają zupełnie nowego znaczenia.

Więcej informacji o rozwiązaniach marki Geberit: www.geberit-aquaclean.pl