Gdzie kupić meble łazienkowe? Tanie meble łazienkowe oferują duże sklepy budowalne. Szafki łazienkowe pod umywalki kosztują tam średnio od 100 zł, wiszące - 120 zł. Za komplet zapłacimy od 350 zł. Jeśli szukamy mebli łazienkowych na wymiar warto zwrócić się z zapytaniem do niewielkich prywatnych firm zajmujących się wykonywaniem mebli na zamówienie. Często za komplet mebli łazienkowych wraz z montażem oferują korzystne ceny (są one uzgadniane indywidualnie z klientem). Również niezbędny pomiar wnętrza wliczany jest w cenę usługi. Zastanawiając się jak urządzic łazienkę, warto dobrze zaprojektować okolice umywalki. Mycie zębów, makijaż, układanie fryzury - wszystko w jednym miejscu! Dlatego umywalka w łazience powinna mieć dobrze dobrane i zorganizowane towarzystwo: lustro, meble łazienkowe (szafki) oraz oświetlenie.

Wybieramy meble łazienkowe

Współczesne łazienki lubią porządek, dlatego chcemy by wszystkie rzeczy były schowane. W utrzymaniu porządku pomogą dobrze dobrane meble łazienkowe. Przykładowo umywalkę warto połączyć z długim blatem, na którym można odstawić łazienkowe akcesoria. Z boku dobrze jest umieścić zamkniętą szafkę łazienkową z półkami, która będzie otwierała się na blat. Pierwsza z zasad, o których trzeba pamiętać podczas aranżacji łazienki i „centrum toaletowego”, dotyczy ergonomii: sprawdź, czy to, co zalecają specjaliści w urządzaniu łazienki, będzie rzeczywiście odpowiednie dla domowników. O co chodzi? Otóż przyjmuje się np., że górna krawędź umywalki powinna się znajdować 75–80 cm od podłogi. Zrób eksperyment: niech wszyscy bliscy „przymierzą się” do tej wysokości. To samo dotyczy innych parametrów. Weźmy choćby przestrzeń przed umywalką. Teoretycznie, by było wygodnie, należy zostawić 65–110 cm wolnej przestrzeni. Ale sprawny singiel może odjąć po kilka centymetrów, rodzina z dziećmi, którym trzeba pomagać podczas toalety - po kilkanaście centymetrów dodać; to samo dotyczy seniorów z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. A teraz lustro - należy je powiesić tak, by twarz odbijała się pośrodku tafli. Co jednak zrobić, gdy korzystać z niego będą osoby różnego wzrostu? Polecamy duże tafle, zaczynające się tuż nad umywalką, z górną krawędzią dostosowaną do wzrostu najwyższego domownika.

Meble łazienkowe do małej łazienki

Meble łazienkowe podwieszane dodadzą wnętrzu lekkości i ułatwią utrzymanie czystości. W małej łazience dobrze się sprawdzi umywalka osadzona lub postawiona na blacie. Pod nim można zaaranżować miejsce na środki czystości, a wokół baterii ustawić podręczne kosmetyki. W małej łazience lepsze będą meble łazienkowe wiszące. W niewielkim wnętrzu zamiast lustra można powiesić szafkę łazienkową z lustrzanym frontem. Ponadto kiedy w łazience brakuje miejsca, warto sięgnąć po proste i sprawdzone rozwiązania. Aranżacja łazienki w jasnych kolorach stanie się optycznie większa. Do białych łazienek często polecane są drewniane meble łazienkowe, które ocieplają wystrój wnętrza. Pamiętajcie, by wybierać meble łazienkowe z drewna odpornego na wilgoć.