Meble łazienkowe to niezbędny element wyposażenia łazienki. Pełnią one rolę przede wszystkim praktyczną, ukrywając akcesoria łazienkowe i środki czystości oraz dekoracyjną, dopełniając aranżację całego pomieszczenia. Nowoczesna łazienka to przede wszystkim elegancja i geometryczne, proste formy.

Czym charakteryzuje się nowoczesna łazienka?

Głównym elementem wyposażenia łazienki są oczywiście płytki i armatura. Są one w większości geometrycznymi prostymi elementami i formami. W nowoczesnych łazienkach najczęściej pojawiają się prostokątne umywalki i wanny, które doskonale komponują się ze współczesnym stylem, a jednocześnie są bardzo funkcjonalne i ponadczasowe. W nowoczesnych łazienkach dominującymi kolorami są biel, czerń, beż i szarość. Coraz częściej w aranżacji łazienek w minimalistycznym stylu pojawiają się mocne kolory, które ożywiają wnętrze, nadając mu jednocześnie mocnego charakteru. Kolejnymi elementami niezbędnymi do aranżacji łazienki są meble łazienkowe i dodatki, które są odpowiedzialne za ostateczny wygląd pomieszczenia.

Meble do łazienki: jak dopasować meble do łazienki?

Meble stanowią ważny element aranżacji nowoczesnej łazienki. Najczęściej pojawiają się one w postaci szafki pod umywalką, stojącego lub wiszącego słupka i szafki ukrytej nad zabudową do WC. Meble do nowoczesnej łazienki wyróżniają się przede wszystkim funkcjonalnością, wysoką jakością materiałów oraz eleganckim wzornictwem. Szafki mają najczęściej prostokątną formę, pozbawioną ozdobnych uchwytów. Dzięki mimimalistycznej formie nowoczesne meble doskonale sprawdzają się zarówno w małych, jak i większych łazienkach. Do małych łazienek doskonale sprawdzi się wąska, na szerokość umywalki, szafka z szufladami,  w którym umieścimy podręczne kosmetyki. Jeśli wystarczy nam miejsca możemy zdecydować się również na wąski słupek lub zabudowę nad pralką. Zawsze warto maksymalnie wykorzystać przestrzeń, w końcu rzeczy stale przybywa, a mając dużo miejsca unikniemy bałaganu. Zainspirujcie się naszą galerią. Znajdziecie w niej 12 pomysłów na meble do łazienki!