Umywalki do łazienki zintegrowana z blatem to nowoczesne i estetyczne rozwiązanie do łazienki. Taka umywalka z blatem jest ciekawym pomysłem zarówno do małych, i jak i dużych łazienek.

Umywalki do łazienki: mała czy duża?

Umywalki z blatem są coraz bardziej popularne i poszukiwane przez klientów. Wzorów umywalek zintegrowanych z blatem jest coraz więcej. Wszystkie umywalki z blatem cechuje oszczędna forma i prosty stelaż. Taki rodzaj umywalki najlepiej prezentuje się w dużej łazience, ale małej też doda charakteru. Warto pamiętać, że wyeksponujemy jej elegancję, jeśli na blacie nie będzie stało dużo kosmetyków – ograniczmy się do kilku najładniejszych rzeczy. Resztę trzeba schować w szafkach. Umywalka z blatem to dobry wybór dla osób ceniących porządek i nowoczesne wyposażenie do łazienki.

Umywalka z blatem: ceny

Cena umywalki z blatem zależy od materiału, z którego jest zrobiona, i marki. Za umywalki z blatem możemy zapłacić od 400 zł i aż do nawet 10 tys. złotych.

Umywalka z blatem do łazienki: materiały

Najtańsze umywalki z blatem do łazienki zrobione są z ceramiki lub poliestru połączonego z pokruszonym marmurem. Niestety ceramika przy silnym uderzeniu może się stłuc, a jeśli jest kiepskiej jakości – z czasem żółknie lub pojawiają się na niej pęknięcia. Alternatywa dla ceramicznych są umywalki z blatem z kompozytu kwarcowego typu silestone, tworzywa mineralno-akrylowe czy solid surface (np. corian). Są nie tylko bardzo trwałe, ale też pozwalają na dobór blatu w różnych kolorach. Takie propozycje umywalki do łazienki to jednak dużo droższa inwestycja.