Urządzamy » Łazienka » Płytki do łazienki, meble do łazienki, ceramika » Łazienka cała w drewnie. Projekt łazienki

Łazienka cała w drewnie. Projekt łazienki

Drewno w łazience stosuje się także w postaci wstawek na posadzkach wykonanych z innych materiałów, na przykład z kamienia lub płytek ceramicznych.
Łazienka nie musi być cała w kafelkach. Projekt łazienki może wykorzystywać drewniane meble łazienkowe. Drewno jest materiałem z duszą - przywodzi na myśl ciepło i klimat starych wnętrz oraz wakacyjny nastrój letniego domu. Stosowanie drewna w łazience narażonym na wilgoć nie wydaje się już szokujące. Nawet drewniana podłoga świetnie nadaje się do łazienki!

Łazienka w drewnie nie jest niczym nowym - przemawia za nią chociażby wielowiekowa tradycja sauny. Dzisiaj takie rozwiązania w projektowaniu łazienki podpowiada moda na materiały naturalne, egzotyczne aranżacje i kolonialny styl wnętrz. W nowoczesnej łazience może się znaleźć gładkie drewno bez rysunku sęków. W zależności od połączeń można zastosować drewno w różnych kolorach. Projekt łazienki nowoczesnej najczęściej wykorzystuje drewno egzotyczne użyte w postaci parkietów, paneli i płyt fornirowanych. Na posadzki do łazienki wybiera sie tylko duże elementy parkietu, który najczęściej układa się we wzór posadzki pokładowej. Kolory dobrze łączące się z takim drewnem w tym wydaniu to szarości, biele czyste i złamane. Inne materiały chętnie widziane to stal, szkło, kamień, gres. Łazienka rustykalna i ekologiczna wymaga drewna jasnego, w odcieniach złocistych i brązowych. Elementy drewniane mogą mieć widoczne sęki i nierówności. Dobrze komponują się z płytkami ceramicznymi w kolorach: bieli, kobaltowego błękitu, trawiastej zieleni. Do takich łazienek lepiej wybierać drewno krajowe niż egzotyczne.  Powierzchnia drewna powinna być wykończona woskiem lub olejem.

Projekt łazienki

Drewniana podłoga czy drewniane meble łazienkowe mają swoje plusy. Za użyciem tego naturalnego materiału przemawiają również jego właściwości. Drewno jestlżejsze niż inne tradycyjnie stosowane w łazience wykończenia. W projekcie łazienki połączenie drewna z cięższymi materiałami daje wrażenie przestronności. Drewno jest materiałem ciepłym w dotyku – obecność drewna przełamie chłód ceramiki sanitarnej i chromowanych baterii. Drewniane meble łazienkowe wprowadzą do twojej łazienki klimat wakacyjny, a drewniana podłoga nada wnętrzu przytulności. Miękkość i plastyczność drewna sprawiają, że łatwo poddaje się ono obróbce, dzięki czemu można uzyskać z niego dowolne wymiary i kształty poszczególnych elementów wykończeniowych. Miękkość drewna ma jeszcze jedną zaletę – znacznie lepiej amortyzuje upadki niż inne tradycyjne materiały. Drewniane dodatki to także bogactwo wzorów i kolorów, nieograniczone możliwości łączenia z innymi materiałami w projekcie łazienki.

Drewniane meble łazienkowe

Drewniane meble łazienkowe to coraz powszechniejszy sposób zastosowania drewna. Wykorzystuje się do tego tworzywa drewnopochodne, które powstają ze zmielonego, a następnie sklejonego żywicami drewna. Są one bardziej odporne na wilgoć i bardziej wytrzymałe niż drewno lite. Do tego drewniana podłoga i projekt łazienki jest naprawdę oryginalny.

Projekt łazienki: drewniane ściany

Na ściany łazienki można użyć drewna litego w postaci tradycyjnej boazerii. W wypadku większości gatunków drewna deszczułki boazerii należy układać w odstępach (0,5-1 cm). Popularne na ściany łazienki stały się płyty z wodoodpornej sklejki fornirowane naturalnym odpornym na wilgoć drewnem. Można je układać w elementach różnej wielkości, przyklejając do tynkowanych ścian lub przykręcając do płyt g-k.

Drewno podobnie jak każdy inny materiał należy dostosować do stylu łazienki.

Projekt łazienki: drewniane podłogi

Na łazienkowe posadzki wybiera się przede wszystkim drewno lite w dużych elementach (deski i wielkoformatowy parkiet) oraz gotowe panele trójwarstwowe. Jeśli na posadzce łączy się różne materiały, drewno zwykle układa się w łazience na fragmentach podłogi mniej narażonych na wilgoć. Jeżeli chcemy pokryć drewnem całą podłogę łazienki, wybierajmy gatunki bardziej odporne. Drewno stosuje się także w postaci wstawek na posadzkach wykonanych z innych materiałów - na przykład z kamienia lub płytek ceramicznych. Mogą one przybierać formę dywaników, obramowań albo tworzyć kompozycje różnych materiałów.

W poszczególnych miejscach w łazience drewno w różnym stopniu narażone jest na działanie szkodliwych czynników. W zależności od miejsca dobieramy rodzaj drewna.

Zobacz również

ależ mnie denerwują takie zdjęcia, salony kąpielowe z oknem, z wszystkimi bajerami itp. Pokażcie wreszcie projekt łazienki po peerelowskiej o wymiarach 1.40 x 2.00 gdzie muszą się zmieścić wszystkie niezbędne akcesoria + pralka, a zlokalizować jej w innym miejscu mieszkania nie można ponieważ ograniczeniem jest pion kanalizacyjny, wentylacyjny i ściana nośna

oceń:

lubię

1%

nie lubię

99%

nie lekceważmy potencjału drewna litego! jeśli się je odpowiednio zabezpieczy to gwarantuję, że będzie można długo utrzymać piękne drewno w łazience. na lite deski podłogowe proponuję Olej naturalny dp parkietu V33 a na meble - olej do blatów kuchnnych tej samej firmy, sprawdzone.polecam.

oceń:

lubię

1%

nie lubię

99%

nie wszystko tu pokazano. muszę się pochwalić, że w mojej łazience jest ładniejsza obudowa wanny, drewniana, w pięknym drobnosłoistym wenge. robi takie tylko jedna firma w Polsce. ale musicie ją znaleźć sami. nie jest łatwo.

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

czego się chwalisz...to ma być rodzaj porady?

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

http://decolink.pl/oferta155.htm Polecam:)

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Drewniane obudowy wanien i nie tylko obudowy, również blaty, obudowy Geberitów i inne elementy z drewna robi firma WOOD-DESIGN- www.wood-design.pl

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Przeczytaj też:
Wybieramy grzejniki łazienkowe. Poradnik
Wybieramy grzejniki łazienkowe. Poradnik

Rurowe grzejniki łazienkowe zbudowane są z pionowych przewodów rozdzielających (kolektorów), połączonych szeregiem ...

zobacz więcej
WARTO PRZECZYTAĆ
Aranżacja wnętrz nowoczesnego domu łączącego różne style i epoki
Aranżacja wnętrz nowoczesnego domu w stylu eklektycznym. Stare antyki - chińskie i wiedeńskie, zgodnie egzystują ...
Kwiaty cięte: proste dekoracje z kwiatów ciętych do domu
Kwiaty cięte ułożone w wazonie to najprostszy sposób dekorowania wnętrza roślinami. Przedstawiamy pomysły na proste ...
Mycie okien i parapetów: jak szybko i dobrze myć okna
Mycie okien to nieodzowny element wiosennych porządków. Podpowiadamy jak myć okna i parapety, by szybko ...
Jak odnowić starą boazerię i dobrać kolor podłogi?
W kuchni mam starą boazerię, którą chcę odnowić i pomalować na biało. Meble w kuchni są w kolorze czereśnia arktyczna, a na podłodze jest...
Eliza Bezpłatne porady wnętrzarskie
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 14555 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Pomysł na doniczkę

  Tak wygląda moja doniczka"z odzysku" gospodyni domowej z kwiatuszkiem w środku.Myślę ,że niewielkim nakładem pracy można zrobić ładną doniczkę z czegoś ,co teraz ma w swym domu niemal każda kobieta...po co wyrzucać jak można wykorzystać .Takie wąskie doniczki...

 • Pomysł na doniczkę

  Można też w taki sposób udekorować...

 • Pomysł na doniczkę

  Dla lepszego efektu wizualnego można ozdobić materiał również guziczkami(małymi ,dużymi.jednokolorowymi lub kolorowymi)...