Na co zwracać uwagę, wybierając meble do łazienki, aby służyły nam na lata? Detale, armatura i wszelkie wymiary – to podstawowe etapy meblowania łazienki.

MEBLE DO ŁAZIENKI: pomiary łazienki

W wyborze mebli do łazienki postaw na ergonomię i jakość mebli, dopiero później kieruj się stylem. W pierwszym etapie dokładnie wymierz łazienkę. Aby wygodnie się z niej korzystało, zostaw przed umywalka oraz WC ok. 70 cm przestrzeni, a po bokach 20–30 cm. Wanna czy kabina prysznicowa również powinny mieć wolny dostęp (przed wanna 70–80x100–120 cm). Szafki nie mogą utrudniać codziennej toalety i narażać cie na urazy, nie wieszaj ich na wysokości głowy obok muszli klozetowej i nad wanna. Dobrze zmierz wszystkie wnęki, w których zamierzasz umieścić meble. Znajdź optymalna dla siebie wysokość umywalki, lustra, wiszących szafek. Wszystkie liczby zapisuj. Na papierze lub w komputerze przygotuj rzut łazienki. Skorzystaj np. z programu IKEA Planner.

GALERIA: zobacz jak można urządzić łazienkę >>>

MEBLE DO ŁAZIENKI: dopasuj meble od armatury

Szafkę pod umywalkę najlepiej kupować z umywalką. Jeśli nie chcesz wymieniać obecnych mebli do łazienki,  niezbędna będzie precyzja i porada fachowca. Porównaj wszystkie wymiary obu sprzętów, zapytaj o możliwość zwrotu towaru.

MEBLE DO ŁĄZIENKI: zwróć uwagę na detale

Dobre meble do łazienki są wykonane z materiałów odpornych na wilgoć i pociągnięte lakierem poliuretanowym. Idealnie, jeśli lakier pokrywa cała powierzchnie mebla, nie tylko front. Tylna ścianka powinna być nieco cofnięta, by nie dotykać ściany łazienkowej (po niej skrapla się para wodna). Okucia i uchwyty muszą być zabezpieczone przed rdzewieniem.