Jak wybrać ekologiczną baterię łazienkową?

2016-02-18 15:41

Wybór baterii łazienkowej nie ogranicza się tylko do jej wyglądu, jakości i ceny.  Redukując ilość wykorzystywanej wody sprzyjamy środowisku i zawartości swojego portfela. Na co należy zwrócić uwagę kupując baterię, by mieć pewność, że nawet nie zmieniając swoich zwyczajów zużywamy mniej wody?

Jak wybrać ekologiczną baterię łazienkową?
Autor: Kalbar Jednouchwytowa bateria pozwala szybciej i sprawniej ustawić pożądaną temperaturę i siłę strumienia wody, dzięki czemu mniej wody się marnuje.

Nie musisz kupować specjalnej baterii termostatycznej ani bezdotykowej, żeby zmniejszyć ilość zużytej wody w swojej łazience. Wybierając zwyczajną baterię zwróć uwagę na pewne szczegóły, które sprzyjają byciu eko.
Uchwyt
Pierwszą sprawą jest wybór pod kątem uchwytów. Bateria jednouchwytowa pozwala na mniejsze straty wody przy włączaniu strumienia dzięki precyzyjniejszej regulacji. Nie trzeba czekać na to, aż woda zimna i ciepła w odpowiedniej proporcji się zmieszają. Raz ustawiona na odpowiednią temperaturę, następnym razem włączy się tak samo.
Głowica
Upewnij się, że bateria posiada ceramiczną głowicę. Ten istotny detal pozwala na precyzyjną regulację strumienia i temperatury wody. Przy włączaniu wody tracimy mniej czasu i tym samym wody na odpowiednie ustawienie. Przy okazji głowica znacznie wydłuża żywotność baterii i wycisza jej pracę.
Perlator
Sposobem na oszczędność wody jest wybór urządzenia z perlatorem. Zamocowane w wylocie baterii sitko napowietrzające pozwala ograniczyć jej codzienne zużycie o 15-50%. Bąbelki powietrza sprawiają, że chociaż rzeczywiście wody wylewa się mniej, a strumień ma większą objętość niż w wypadku baterii bez perlatora.
Ogranicznik
Oszczędności sprzyja też ogranicznik przepływu mechanicznie regulujący siłę strumienia (dwustopniowa dźwignia, hamulec tworzący lekki opór albo specjalny przycisk "eko). Dzięki niemu nie włączamy od razu wody "na pełny regulator".