Najbardziej widocznym i najważniejszym elementem zestawu jest rączka natrysku. To jej kształt i ilość funkcji najczęściej wpływają na wybór użytkownika. Okrągła, prostokątna, płaska lub wypukła, pokryta elegancką chromowaną powłoką jest pięknym zwieńczeniem natrysku. W ofercie firmy Ferro znajdują się rączki o różnych formach jedno, trzy i pięciofunkcyjne.

Sprawdź też: wybieramy baterie do kuchni i łazienki ZOBACZ MODELE >>>

Aranżacja łazienki: rodzaje natrysków

Na szczególną uwagę zasługuje oszczędzający zużycie wody natrysk Doppio VerdeLine wyposażony w funkcję ECO, ograniczającą przepływ wody do 1,5 l/min. Ten ekologiczny zestaw posiada trzyfunkcyjną rączkę o zaokrąglonej formie, system easy clean i użyteczną mydelniczkę. Quadro to przykład natrysku o prostokątnej, jednofunkcyjnej rączce. Elegancka, ładnie wyprofilowana stanowi wspaniałą ozdobę całego zestawu. Natrysk wyposażono w system easy clean i wygodną, praktyczną półkę na kosmetyki. Do natrysków o zaokrąglonej i zarazem wypukłej rączce należą najnowsze zestawy natrysków przesuwnych Tutti i Simpla. Trzyfunkcyjna rączka natrysku Tutti oferuje 3 rodzaje strumienia: deszcz, masaż i mieszany. Podobnie jak jednofunkcyjna rączka natrysku Simpla wyposażona została w system easy clean. Oba zestawy posiadają mydelniczkę. Te najnowsze w ofercie firmy Ferro natryski pięknie zaprezentują się w łazienkach o klasycznym wystroju. Interesującą formę rączek zyskał natrysk przesuwny Bellis. Płaska, jednofunkcyjna rączka natrysku Bellis posiada dekoracyjną białą tarczę i jasnoniebieskie dysze systemu easy clean. Natrysk wyposażony jest w mydelniczkę z płaskim dnem, na której można położyć nie tylko mydło, ale również żele pod prysznic lub inne kosmetyki. Gdyby jednak użytkownik zapragnął cieszyć się większym komfortem podczas brania prysznicu może do natrysku Bellis dokupić trzy lub pięciofunkcyjną rączkę Bello. Obie są stylistycznie jednakowe z rączką jednofunkcyjną, będącą na wyposażeniu. Natrysk Bellis świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, jasnych łazienkach.

Oferta natrysków istniejących na rynku armatury łazienkowej jest naprawdę ogromna. Ich różnorodna forma, funkcje oraz dodatkowe wyposażenie sprawiają, iż bez trudu znajdziemy zestaw odpowiadający indywidualnym potrzebom, pasujący do wystroju każdej łazienki.

Ekspert Ferro radzi: Jak zmieniają się nasze łazienki?

Na przestrzeni kilkunastu lat wizerunek łazienki uległ znaczącym przeobrażeniom w zakresie wzornictwa, materiałów, zastosowanych technologii i funkcjonalności. Łazienki stały się tak samo ważne jak inne pomieszczenia w domu - zyskały większą powierzchnię, więcej światła, w wersji luksusowej połączono je nawet z sypialnią. Po zachwycie bogactwem form i kolorów nadeszły trendy polegające na maksymalnym upraszczaniu i geometryzacji. Ergonomia i funkcjonalność zyskały na znaczeniu, także w aspekcie rozwiązań adresowanych do coraz bardziej starzejącego się społeczeństwa i osób niepełnosprawnych. Powoli dociera do nas również, że nasza woda jest nie tylko droga, ale równocześnie jej zasoby maleją, stąd szybki rozwój armatury oszczędzającej żużycie wody zarówno w domach, jak i miejscach publicznych.

Michał Kopeć - Kierownik Marketingu ds. Rozwoju Produktów Ferro S. A.