Dekoracyjne płytki do łazienki. Obrazy z płytek łazienkowych

Wybieramy płytki do łazienki dekoracyjne i stylowe. Wybór niebanalnego wzoru płytek łazienkowych lub fantazyjne ułożenie jednobarwnych kafelków sprawi, że twoja łazienka będzie jedyna w swoim rodzaju. Bo zawsze warto zabiegać o oryginalność, nawet kupując płytki łazienkowe.

Motywy XXL na płytkach łazienkowych
Płytki do łazienki w kropki
Płytki do łazienki z panoramą
płytki do łazienki jak gobelin
płytko do łazienki jak tapeta

Płytki do łazienki - magia wzorów. Szczęśliwie czasy dyktatury minimalizmu w wykończeniu łazienki mamy za sobą. Płytki łazienkowe w kwiaty, wzory i wszelka dekoracyjność miały nie najlepsze notowania. Teraz panuje pełna wolność w aranżacji łazienki. Jeśli kochasz pałacowe klimaty, zrób sobie w łazience pałac lub chociaż pałacyk, gdy miejsca masz mało. To żart, ale naprawdę możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa wybierając płytki do łazienki.

Płytki łazienkowe aranżacja

Aranżacja wnętrz łazienki to dobra zabawa, nie traktuj tego zbyt serio. Wykończenie ścian płytkami we wzory to jeden ze sposobów na stworzenie wnętrza o zdecydowanym charakterze. Po wejściu do łazienki od razu widać, co lubią gospodarze. Płytki łazienkowe też doskonale imitują najróżniejsze materiały. Na pierwszy rzut oka mogą uchodzić za tkaninę, drewno, tapetę albo gobelin. Takie dekoracyjne płytki do łazienki to także sposób, by odwrócić uwagę od niekorzystnego ustawienia sprzętów czy małej powierzchni. Jeśli marzą ci się wzorzyste płytki, a twoja łazienka jest niewielka zastosuj je tylko na fragmencie ściany. Dekoracyjny pas płytek w poziomie lub pionie może korzystnie podkreślić wybrane miejsce i uatrakcyjnić aranżację łazienki. Warto takie dekoracyjne płytki dodatkowo oświetlić, żeby zwrócić na nie uwagę.

Dekoracyje płytki łazienkowe: wzory geometryczne

Wystarczy mieć do dyspozycji płytki łazienkowe w dwóch kontrastowych kolorach, by układanie kafelków zamienić w proces twórczy. Można z nich tworzyć obrazy, szachownice, pasy, ciąć na trójkąty, wstawiać inserty lub gotowe dekory. Drugim kolorem można podkreślić formę wanny lub zaznaczyć strefy w większej łazience. Geometryczne formy płytek łazienkowych wcale nie są nudne, dają nie mniej możliwości niż ornamenty czy motywy roślinne.

Kupujemy płytki do łazienki

Kupując płytki do łazienki warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Podpowiadamy, co sprawdzić.

  • Zwróć uwagę na porowatość (nasiąkliwość) płytek łazienkowych, która powoduje, że płytka jest mniej odporna na zabrudzenia. Niska wynosi około 3%.
  • Sprawdź klasę ścieralności płytek łazienkowych (skala I-V), która decyduje o zastosowaniu do pomieszczeń bardziej lub mniej uczęszczanych. Najodporniejsze na ścieranie są płytki oznaczone V.
  • Zwróć uwagę na twardość płytek określaną w 5-stopniowej skali Mohsa. Materiał klasy 2 można łatwo zarysować, natomiast do zarysowania materiału klasy 5 potrzeba ostrego narzędzia.
  • Podczas wyboru płytek łazienkowych bardzo ważna jest antypoślizgowość oznaczana w skali od R9 do R13 – wyższa wartość oznacza płytki najmniej śliskie.
Ocena: 0
Tekst: Bożena Kowalewska Zdjęcia: materiały prasowe, Konrad Kalbarczyk, Andrzej Szandomirski

POLECANE ARTYKUŁY