Dekoracje do łazienki: inspiracje na oryginalne dodatki do łazienki

Łazienka nie jest zwykle pomieszczeniem, które obfituje w akcesoria dekoracyjne. Zwłaszcza jeśli jest mała staramy się znaleźć jak najwięcej miejsca tylko na niezbędne wyposażenie. Dobrze jest jednak dodać choćby jeden wyrazisty dodatek do łazienki, by zyskała ona oryginalny wyraz i ciekawy charakter.

Drabinka jako wieszak na ręczniki
Drewniane dodatki
Zdjęcia w łazience
Aniołki
Pomarańczowe dodatki

W łazience spędzamy wiele czasu – relaksujemy się pod prysznicem czy podczas kąpieli po ciężkim dniu, nakładamy kosmetyki pielęgnujące, malujemy się, staramy się nieco odpocząć i nabrać sił. Warto więc zadbać o sprzyjającą tym wszystkim czynnościom aranżację, która wprowadzi nas w stan odprężenia. Poprzez odpowiednie dodatki do łazienki możemy uzyskać niebanalne i przykuwające wzrok efekty.

Dwa lustra w łazience
camera

Lustro w łazience dobrze zaprojektowane

LISTA ZAKUPÓW

Szary dywanik łazienkowy
camera

Dywaniki łazienkowe elementem obowiązkowym w aranżacji łazienki

LISTA ZAKUPÓW

Dekoracje do łazienki: przedmioty codziennego użytku w ozdobnej formie

Jeśli nie mamy miejsca w łazience na detale służące wyłącznie ozdobie, możemy wybrać stałe elementy łazienki w dekoracyjnej formie. Na przykład zainwestować w niebanalną mydelniczkę, kubek na szczoteczki do zębów, czy ciekawą ramę lustra. Te drobiazgi mogą całkowicie odmienić nijaką i bezbarwną aranżację. W małej łazience takie rozwiązanie sprawdza się znakomicie. Jednocześnie zapewniamy efektowne dodatki do łazienki i przy okazji dbamy, by nie zabrały one dużo miejsca.

Dekoracje do łazienki: pomysły na ciekawe dodatki

Jeśli mamy większą powierzchnię do wykorzystania ciekawym rozwiązaniem jest ustawienie w łazience świec lub lampionów, a nawet lamp, różnych wazonów, ozdobnych butelek, czy niewielkich rzeźb. Fantastycznie będą prezentowały się okazałe, zdobione świeczniki, które wprowadzą do łazienki szyk i elegancję. Możemy także powiesić na ścianach ciekawe plakaty, zdjęcia lub obrazy, a zamiast standardowych wieszaków na ręczniki wprowadzić do wnętrza atrakcyjny w formie wieszak przeznaczony zwyczajowo na ubrania wierzchnie. Dekoracje do łazienki dobrze jest zastosować w formie kilku wyrazistych akcentów. Zbyt wiele ozdób może przytłoczyć aranżację i przestanie być ona tak efektowna. Dekoracje do łazienki są wręcz niewyczerpanym tematem, jedynym ograniczeniem może być tylko wyobraźnia i wielkość naszej łazienki.

Minimalistyczna łazienka
camera

Szare łazienki galeria: łazienka z kolorem szarym

LISTA ZAKUPÓW

Zielony dywanik łazienkowy
camera

Jak ozdobić białą łazienkę: pomysły na ładne aranżacje

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst:: MS Zdjęcia: Michał Glinicki, Jacek Kucharczyk, Krzysztof Zasuwik, Mariusz Bykowski, Konrad Kalbarczyk, Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY