Dekoracja ściany w łazience: fresk jak w rzymskiej łaźni

Jedna z najnowszych technologii, umożliwiających stworzenie trwałej i odpornej na niesprzyjające i wilgotne warunki dekoracji ścian w łazience polega na specyficznym rodzaju transferu wzoru ze zdjęcia na płaszczyznę dekorowanej ściany. Dzięki tej metodzie, pigmenty czytelne na rysunku w komputerze przedostają się bezpośrednio przez pory tynku na ścianę. Rodzaj tynku może być przebogaty, technika ta dedykowana jest zarówno dla rustykalnego cementu, gipsu, ścian pokrytych gładzią , płyt gipsowych, powierzchni z fakturą cegieł i wielu innych. Technika ta inspirowana jest metodologią używaną od wieków w tradycyjnej technice fresku. Dzięki dostępnej technice i obróbce komputerowej nasz fresk z wybranym wzorem możemy dostosować do każdych wymiarów i skosów ścian czy sufitów.

Dekoracja ścian w łazience: salon kąpielowy

Innym rodzajem trwałej i niezwykle efektownej dekoracji ścian w łazience jest zastosowanie trwałej tkaniny technicznej z wybranym motywem lub wzorem. Największą zaletą tej techniki jest możliwość nieograniczonego wręcz druku dowolnego wzoru (obrazu, motywu, zdjęcia) na nawet kilku metrowej płaszczyźnie materiału (bez widoczności szwów). Dzięki temu możemy stworzyć z prostej łazienki prawdziwy salon kąpielowy, zdobny w reprodukcje największych mistrzów malarstwa lub własną, oryginalną grafikę bądź zdjęcie.

Dekoracja ścian w łazience: bizantyńskie konotacje

Najpopularniejszą bodaj dekoracją ścian w łazience jest, przez wzgląd na swoje właściwości, mozaika. Możliwość uzyskania indywidualnie dobranego wzoru (na zamówienie) jest szczególnie atrakcyjna dla wszystkich miłośników sztuki Dalekiego Wschodu. Bez trudu bowiem uzyskać możemy mozaikową reprodukcję bizantyńskich dzieł światowej klasy, rodem z Rawenny czy średniowiecznego Konstantynopola. W nowoczesnym ujęciu pozwolić sobie możemy na odwzorowane na mozaice graficznie potraktowanego zdjęcia: ulubionego fotografa lub z rodzinnej galerii.