Nowością rynkową, która bardzo dobrze sprawdzi się w łazience są złożone z kilku elementów, gotowe zestawy do montażu podtynkowego. Pozwalają one na różnorodne kombinacje i wybór indywidualnego zestawu zgodny ze stylistyką łazienki.

Sprawdź też: wybieramy baterie do kuchni i łazienki ZOBACZ MODELE >>>

Boxy podtynkowe marki Ferro: nowość na rynku!

Boxy podtynkowe marki Ferro składają się z:

  • baterii podtynkowej (wyposażonej w głowicę ceramiczną) umiejscowionej w specjalnej skrzynce (sprzedawane w komplecie z elementami montażowymi)
  • maskownicy
  • oraz uchwytu

To użytkownik decyduje o ostatecznej funkcjonalnosci i wyglądzie zestawu podtynkowanego, wybierając z dwóch rodzajów baterii podtynkowej (jedno- lub dwufunkcyjnej), czterech kształtów maskownic i czterech uchwytów. Możemy więc skompletować 16 różnych zestawów z baterią jednofunkcyjną i 16 zestawów z baterią dwufunkcyjną.

Na zdjęciach w galerii prezentujemy Box podtynkowy z baterią jednofunkcyjną, przeznaczoną do podłączenia jednego źródła wody: deszczowni lub natrysku oraz Box z baterią dwufunkcyjną, która ma wyprowadzenie dla dwóch źródeł wody. W tym drugim przypadku najczęściej stosuje się połączenie deszczowni i przesuwnego, bądź punktowego zestawu natryskowego z wielofunkcyjną słuchawką prysznicową, ale również można zamontować dysze natryskowe czy wylewkę wannową. Boxy to rozwiązanie komfortowe, ponieważ łatwo i szybko montuje się je zarówno w ścianie gipsowo-kartonowej, jak i  murowanej. Ponadto możemy samodzielnie dobrać elementy widoczne: maskownicę o kształcie np. elipsy, trapezu, kwadratu, oraz dopasować do niej odpowiedni uchwyt baterii.

Baterie podtynkowe natryskowe, wannowe i natryskowo-wannowe

Inną propozycją są typowe baterie podtynkowe: natryskowe, wannowe i natryskowo-wannowe, które producenci oferują zazwyczaj w kolekcji z pozostałymi rodzajami armatury. Przykłady ze zdjęć to bateria natryskowa podtynkowa Monza o eleganckim owalnym kształcie i 3-funkcyjnym przełączniku wanna/natrysk/deszczownia, wyposażona w głowicę ceramiczną, 3 podłączenia źródeł wody i elementy montażowe oraz dwufunkcyjna bateria natryskowo-wannowa Metalia 57 z  głowicą ceramiczną, przełącznikiem wanna/ natrysk, wyprowadzeniem łączy do dwóch źródeł wody i częściami do montażu. Wymienione baterie pochodzą z kolekcji Ferro.

Rozwiązania ukrywane w ścianie, zarówno te tradycyjne w postaci baterii podtynkowych, jak i gotowych zestawów typu Box, stanowią interesującą alternatywę dla popularnej armatury łazienkowej. Różnorodne, bogate wzornictwo, łatwość montażu i walory funkcjonalne czynią z nich niezwykle estetyczne i praktyczne wyposażenie kabiny prysznicowej. Razem z efektowną deszczownią lub zestawem natryskowym będą prawdziwą ozdobą modnej łazienki.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: www.ferro.pl