Aranżacja łazienki. Wybieramy szafki łazienkowe

 Meble do łazienki

Meble do łazienki w stylu orientalnym.

Fot. Jacek Kucharczyk

Warto, aby wyposażenie łazienki było zarówno ładne, jak i praktyczne. Jak wybrać idealne meble łazienkowe? Łazienka to nie tylko wanna, toaleta i umywalka ale także kosmetyki, artykuły toaletowe, środki czystości, czy zapasowe ręczniki. Warto znaleźć dla nich odpowiednie miejsce w łazience. Wybieramy szafki łazienkowe - aranżacja łazienki.

Jak wybrać meble łazienkowe? Szafki łazienkowe

Gotowe meble łazienkowe to zwykle zestawy składajace się z szafki podumywalkowej z zamykanymi drzwiczkami lub bez nich, stojącej szafki łazienkowej z pełnymi drzwiczkami, często też przeszklonej witrynki.
Łazienka często nie jest duża, a stojące meble łazienkowe wymagają miejsca. Jeśli go brakuje, wyposażenie łazienki może zawierać podwieszane szafki łazienkowe i półki. Tego typu meble łazienkowe można urządzać we wnękach w ścianie. Aranżacja łazienki zakładająca instalowane we wnękach półki daje możliwośc wyboru materiału. Wyposażenie łazienki może być wykonane ze szkła, z drewna, ze sklejki wodoodpornej okleinowanej, z płyt gipsowo-kartonowych. Szafki łazienkowe mogą być zamykane albo otwarte, a dodatkowo podświetlone. Może się w nich też znaleźć miejsce na kilka zapasowych ręczników dobranych kolorem do wnętrza łazienki albo kompozycja z mydeł czy pojemników.

 Łazienka meble

Fot. Andrzej Szandomirski

Wyposażenie łazienki: meble łazienkowe

W większej wnękowej szafie zamykanej drzwiami przesuwnymi lub roletą można wygospodarować miejsce na odkurzacz, środki czystości, deskę do prasowania. Duże łazienki lub pokoje kąpielowe to dobre miejsce na wyposażenie łazienki w stylu salonu. Dlaczego by nie wstawić do łazienki mebli pokojowych: komody, witryny, krzesła, fotela, czy szezlongu? Kuszące jest wykorzystanie w aranżacji łazienki toaletki z szufladkami, półkami, lustrem. Umożliwi ona wykonanie czynności kosmetycznych w pozycji siedzącej. Pod ręką będą wówczas wszystkie niezbędne kosmetyki i akcesoria. Taka aranżacja łazienki wymaga jednak większego miejsca na wyposażenie łazienki.

Ocena: 0
Tekst: Ewa Grzesiak Zdjęcia: Jacek Kucharczyk

POLECANE ARTYKUŁY