Aranżacja łazienki to nie tylko armatura sanitarna. Urządzając pokój kąpielowy warto zwrócić uwagę na dekorację łazienki, która wprowadzi do wnętrza łazienki wyjątkowy klimat, odzwierciedli naszą osobowość, a także idealnie skomponuje się ze stylem całego mieszkania. Na jakie kolory akcesoriów łazienkowych warto postawić? Z czym je zestawić, żeby łazienka zachwycała nie tylko estetyką, ale także funkcjonalnością? Wybieramy dodatki do łazienek.

Akcesoria łazienkowe do białej łazienki

Aranżacja białej łazienki to już klasyka. Biel – modna, elegancka i bezpieczna, nigdy nie wyjdzie z mody. Decydując się na aranżację łazienki skąpanej w bieli, warto przełamać nieco sterylny charakter i dodać wyraziste elementy dekoracji łazienkowych, które na nowo wyznaczą styl urządzanego wnętrza. Za sprawą kolorystycznych dodatków do łazienki możemy dowolnie kreować przestrzeń i nadawać jej różne oblicza. Z białą ceramiką idealnie skomponują się dekoracje łazienkowe z błyszczących materiałów, które nadadzą kąpielowemu wnętrzu wyjątkowego szyku i nowoczesnego wyrazu. Jeśli marzą nam się wnętrza w stylu skandynawskim, śnieżnobiałą ceramikę łazienkową zestawmy z drewnianymi akcesoriami i uzupełnijmy ją wiklinowymi koszami. Całość stworzy niezwykle klimatyczną, uporządkowaną przestrzeń z nutką swojskości. Jeśli nie gustujemy w odważnych, nasyconych kolorach, białe wnętrze łazienki możemy z powodzeniem uzupełnić akcesoriami w pastelowych odcieniach. Jeśli chcemy z kolei wprowadzić do wnętrza łazienki nieco romantyzmu, udekorujmy przestrzeń świecami zapachowymi. Kolor biały jest także idealny do małych łazienek. Optycznie powiększa nieduże wnętrza i nadaje im dodatkowej przestronności. Przełamując aranżację białej łazienki kolorystycznymi dodatkami, nadamy jej wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Dodatki do łazienek z czarnym akcentem

Czarny kolor w aranżacji łazienek nie jest zbyt popularnym rozwiązaniem. Przede wszystkim kolor ten jest zarezerwowany głównie dla dużych i przestronnych wnętrza. Jeśli chcemy wprowadzić jednak do łazienkowego wnętrza akcent z tzw. pazuerm, możemy zdecydować się na ciemniejsze dekoracje łazienki. W dużych, dobrze oświetlonych wnętrzach ładnie zaprezentują się ciemne płytki i czarne dodatki do łazienki. Takie rozwiązanie nada wnętrzu wyjątkowej elegancji. Pamiętajmy jednak, że decydując się na czarny kolor w aranżacji łazienki, dobrze zestawić go z inną barwą na zasadzie kontrastu. Idealnym połączeniem będzie klasyczne połączenie czerni z bielą, albo zestawienie z nasyconą czerwienią.

Dekoracja łazienki w kolorze morskim

Łazienka jest jednym z tych pomieszczeń, które mają przynosić nam spokój i relaks. Niezwykle kojąca może okazać się aranżacja łazienki w kolorach morza. Kolorystyka przywodząca na myśl wakacje, idealnie sprawdzi się w aranżacji wnętrz kąpielowych. Pamiętajmy też, że wnętrze łazienki urządzone w morskich barwach daje nam szerokie pole do popisu. Z powodzeniem możemy łączyć i zestawiać ze sobą różne odcienie niebieskiego, błękitu czy turkusu wubierając dekoracje do łazienki. Delikatny i pastelowy błękit akcesoriów łazienkowych świetnie zaprezentuje się w parze z mocnym kolorem granatowym.