Akademia Roca wie jak oszczędzać wodę: łazienka i ekologiczne patenty, recykling oraz porządki bez chemii

Czy Polacy potrafią oszczędnie korzystać z wody w gospodarstwie domowym? Badania dają bardzo pozytywny wydźwięk. Okazuje się, że zdecydowana większość z nas potrafi oszczednie korzystać z wody i zna kilka patentów na łatwe wdrożenie ekologicznych nawyków w domu.

Ekologiczna łazienka w bieli
Bateria do małej umywalki Monodin-N Roca
Ekologiczna bateria prysznicowa Monodin N2 Roca
Bateria umywalkowa Targa Roca
Nowoczesna bateria umywalkowa Targa Roca

Akademia Roca to projekt, którego celem jest merytoryczne wsparcie dla wszystkich poszukujących informacji na temat urządzani łazienek i pomieszczeń sanitarnych. Rozważasz remont łazienki lub podjąłeś juz decyzję i wybierasz produkty do łazienki, takie jak baterie, wanny, umywalkę czy prysznic? Materiały edukacyjne Akademii Roca pomogą Ci w wyborze najlepszych i ekologicznych rozwiązań do łazienki. Korzystając z doświadczenia internautów, blogerów wnętrzarskich oraz ekspertów Roca tworzone są kompleksowe poradniki o tematyce związanej z urządzaniem łazienki zgodnie z najnowszymi trendami: oszczędnością miejsca, czasu i pieniędzy, ekologią, funkcjonalnościa i stylem. W poradniku Akademii Roca "Ekologia to ekonomia" zawarto odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości, propozycje gotowych rozwiązań, zapis doświadczeń osób mających za sobą remont łazienki oraz wskazania konkretnych produktów odpowiadających różnym oczekiwaniom.

Ekologia to ekonomia: najnowszy poradnik Akademii Roca

Najnowszy poradnik Akademii Roca "Ekologia to ekonomia" odpowiada na kluczowe pytania dotyczące oszczędzania wody przez Polaków i podpowiada rozwiązania, co zmienić w łazience, by mniej jej zużywać i tym samym płacić niższe rachunki za wodę, czy ścieki. W raporcie znajdziemy m.in.:

 • sposoby na oszczędzanie wody i energii,
 • przedstawienie wyników badań: „Sposoby Internautów na oszczędzanie wody",
 • jak racjonalnie gospodarować zasobami wody,
 • jak przedstawia się sytuacja w Polsce: wysokie zużycie wody a ekologiczne postawy Polaków,
 • zużycie wody w Krajach „Trzeciego Świata”, a w krajach rozwiniętych.

Akademia Roca: wiedza ekspertów, blogerów i internautów

Eksperci, blogerzy i internauci podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w opracowaniu poradnika "Ekologia to ekonomia".

 Akademia Roca Raport

Fot. materiały prasowe Roca

Czy Polacy oszczędzają wodę: wyniki badań

Czy Polacy potrafią oszczędnie korzystać z wody w gospodarstwie domowym? Badania dają bardzo pozytywny wydźwięk. Okazuje się, że zdecydowana większość z nas potrafi oszczednie korzystać z wody i zna kilka patentów na łatwe wdrożenie ekologicznych nawyków w domu. Badani najczęściej zakręcają wodę podczas mycia zębów, golenia oraz kąpią się pod prysznicem. Niektórzy oszczędzają wodę stosując ekologiczne baterie oraz zbierając deszczówkę.

 Akademia Roca Raport

Fot. materiały prasowe Roca

Produkty Roca: ekologiczne wyposażenie łazienki

Nowoczesny design, innowacja, zrównoważony rozwój oraz well-being - tak najłatwiej można scharakteryzować najnowszy produkt, który w ostatnim czasie wzbogacił portfolio firmy ROCA na polskim rynku. Światowy lider wprowadził do oferty nową technologię – Clean Rim, która nie tylko podnosi komfort użytkowania i jest ekologiczna, ale ma też atrakcyjną cenę.

Łazienka już dawno przestała być miejscem służącym wyłącznie do utrzymania higieny intymnej. Coraz więcej czasu i uwagi poświęca się na jej urządzenie, ponieważ wnętrze musi być funkcjonalne, a urządzenia ekologiczne i wygodne. ROCA obserwując rosnące potrzeby klientów nieustannie wzbogaca swoją ofertę. Przykładem tego jest najnowsza miska wc – typu Clean Rim wchodząca w skład kolekcji Gap.

Technologia Clean Rim to nowatorski sposób rozprowadzenia wody potrzebnej do spłukiwania w misce wc, który dystrybuuje ją w kilku kierunkach. To pozwala na bardzo dokładne obmywanie miski przy znacznie mniejszym zużyciu wody niż dotychczas, bo tylko 4 lub 2 litrami wody do wyboru, Nowy system generuje, zatem oszczędności wody do 33%.

Brak tradycyjnego „kołnierza” i redukcja zagłębień narażonych na zabrudzenia oznacza podniesienie komfortu i łatwego utrzymania kompaktu w czystości.

Projektanci ROCA dobrze wiedzą, że funkcjonalność musi iść zawsze w parze z estetyką, jednym z wielu dowodów na to jest Clean Rim. Dzięki prostej i przyjaznej formie kompaktu typu back-to-wall utrzymanie w czystości produktu również z zewnątrz jest łatwe.

Produkt stanowi część szerszej kolekcji GAP, co pozwala na stworzenie spójnej kompozycji, a zredukowany rozmiar miski wc do 60 cm pozwala na aranżację również w niewielkiej przestrzeni. W skład serii Gap wchodzą: umywalki, miski WC, bidety oraz meble łazienkowe. Cała seria zapewnia nowe możliwości aranżacyjne łazienki w przystępnych cenach.

Produkty Roca: co wybrać, by oszczędzać wodę?

Dzięki zastosowanym technologiom produkty wyposażenia łazienki marki Roca umożliwiają systematyczne oszczędzanie wody i energii w łatwy i wygodny sposób. Już od prawie 100 lat Roca tworzy innowacyjne i ekologiczne rozwiązania do łazienki. Poznaj innowacyjne technologie firmy Roca, dzięki którym połowa wody zostanie na Ziemii. Jakie urządzenia i funkcje pomogą w oszczędnym zużywaniu wody w domu?

 • baterie z perlatorem,
 • umywalka z toaletą (W+W),
 • bateria z systemem Click,
 • ceramika z powłoką Maxi Clean (ceramika GAP)
 • System Eco-Click® - system ekonomicznego zużycia wody, pozwala na oszczędność wody do 50%
 • System Cold-water Start - system ekonomicznego zużycia energii i wody, pozwala na uruchamianie baterii zawsze od pozycji wody zimnej
 • Bateria progresywna - technologia oparta na głowicy progresywnej, pozwala na otwarcie niewielkiej ilości najpierw zimnej wody
 • Bateria czasowa - technologia oparta na zaworze czasowym, pozwala na automatyczne zamykanie wody po ustalonym czasie
 • Inteligentny system elektroniczny - inteligentny system elektroniczny, pozwala na automatyczne, bezdotykowe otwieranie i zamykanie wody
 • Perlator ograniczający wypływ wody - czyli ogranicznik wypływu wody, łatwa instalacja, duże oszczędności wody - baterie umywalkowe i zlewozmywakowe
 • Bateria termostatyczna - system Quick Reaction – potrzebną temperaturę osiągasz w 3 sekundy – oszczędność wody i energii
 • Bateria termostatyczna - system Security 38° – ogranicza wypływ wody o temp. wyższej niż 38° – oszczędność wody i energii
 • Bateria termostatyczna - ekologiczny system regulacji natężenia przepływu wody – ogranicza zużycie wody do 50%
 • System Ech2O – redukuje wypływ wody do 50%
 • Systemem Clean Rim - system spłukiwania 2/4 l w miskach WC z systemem Clean Rim – innowacyjny i higieniczny sposób dystrybucji wody opłukującej miskę (bez kołnierza)
 • Systemem Clean Rim - system spłukiwania 3/4,5 l
 • Systemem Clean Rim - system spłukiwania 3/6 l


 Pobierz najnowszy raport Akademii Roca "Ekologia to ekonomia"

Ocena: 0
Tekst: materiały ROCA Zdjęcia: materiały prasowe Roca

POLECANE ARTYKUŁY