Akademia Roca: Łazienka Dostępna! Komfort i bezpieczeństwo dla wszystkich domowników

Akademia Roca to poradnik przeznaczony dla osób, które poszukują nowych, ciekawych i ekologicznych rozwiązań wyposażenia łazienki. Najnowszy numer – Łazienka Dostępna – dotyczy łazienki przeznaczonej dla osób ze szczególnymi wymaganiami i potrzebami, osób starszych, chorych, niepełnosprawnych, czy dzieci. Jednak łazienka dostępna może okazać się przydatna, a nawet niezbędna,  w wielu różnych sytuacjach życiowych, takich jak ciąża czy rehabilitacja po urazie lub operacji. Doskonale sprawdzi się w rodzinie wielopokoleniowej.

 Łazienka Dostępna! Komfort i bezpieczeństwo dla wszystkich domowników
 Łazienka Dostępna! Komfort i bezpieczeństwo dla wszystkich domowników
 Łazienka Dostępna! Komfort i bezpieczeństwo dla wszystkich domowników
 Łazienka Dostępna! Komfort i bezpieczeństwo dla wszystkich domowników
 Łazienka Dostępna! Komfort i bezpieczeństwo dla wszystkich domowników

W rodzinie wielopokoleniowej dobrym rozwiązaniem są podwójne umywalki, na przykład te z kolekcji Stratum, albo lub Victoria z szafką) oferowane przez firmę Roca. W łazienkach dla dzieci sprawdzą się umywalki o mniejszych rozmiarach (w seriach Meridian czy Hall), które pozwalają maluchom łatwo dosięgnąć baterii. Specjalnie dla dzieci przeznaczone są mniejsze miski WC. Roca oferuje taki model w serii Happening.

Baterie bezpieczeństwa

Warto rozważyć zakup baterii termostatycznych, które nie tylko pozwalają na ustawienie temperatury wody, ale również zabezpieczają przed poparzeniem, takie jak np. L20. Z kolei baterie elektroniczne uruchamiane bezdotykowo po zbliżeniu rąk do czujnika, sprawiają, ze strumień wody płynie tylko wtedy, gdy jest potrzebny. Baterie takie są więc dobrym rozwiązaniem dla wszystkich członków rodziny, od najmłodszych do najstarszych.

Wanna dla seniora

Osoby, które wolą kąpiel w wannie mogą zdecydować się na model umożliwiający siedzenie w pozycji przypominającej spoczynek na krześle  (Intea z kolekcji Poolspa lub Contesa od Roca o głębokości zaledwie 31 cm). Amatorzy pryszniców powinni rozważyć zakup składanego krzesełka, dzięki któremu będzie on będzie komfortowy. Dodatkowo bezbrodzikowe rozwiązania lub ultra płaskie brodziki  kompozytowe, np. Terran z oferty Roca znacząco ułatwią wejście pod prysznic.  Wspomniane rozwiązania ułatwią funkcjonowanie również seniorom oraz osobom z urazami kończyn dolnych, także tym, którym towarzyszy zalecenie niezamaczania np. gipsu. Dla tych trzech grup przydatne mogłyby być różnego rodzaju uchwyty (np. Roca Victoria i Łazienka Dostępna), które po prawią stabilność ciała. Jeśli zamontuje się je w odpowiednich miejscach, mogą też pełnić funkcję wieszaków na ręczniki.

Akademia Roca

Akademia Roca powstała dzięki inicjatywie jednego z największych na świecie producentów wyposażenia do łazienek – Grupy Roca. Dotychczas ukazały się trzy numery - Wanna czy prysznic, Ekologia to ekonomia i Odzyskiwanie przestrzeni w łazience. Bieżący numer Akademii Roca można również pobrać w formie audiobooka.

Ocena: 0
Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY