Oszczędzamy wodę w łazience. Oto armatura, która pomaga chronić zasoby i... pieniądze

 Oszczędzamy wodę w łazience. Oto armatura, która pomaga chronić zasoby i... pieniądze

W aranżacji m.in. bateria umywalkowa stojąca i bateria wannowa ścienna Alba VerdeLine, zestaw natryskowy punktowy Sinus oraz wieszak na ręcznik Audrey, FERRO.

Fot. materiały prasowe Ferro

Warto mieć świadomość tego, jak cennym zasobem jest woda. Na rozsądnym zarządzaniu nią skorzystać może nie tylko środowisko naturalne, ale i nasz portfel. A ponieważ szacunkowo ponad dwie trzecie wykorzystywanej przez nas wody zużywamy w łazience, to właśnie tam powinniśmy zacząć szukać oszczędności. Producenci armatury – tacy jak firma Ferro – wychodzą naprzeciw tym staraniom, oferując rozwiązania nowoczesne oraz eleganckie, ale również i ekologiczne.

Jednym z elementów wyposażenia posiadających największy wpływ na zużycie wody w naszych domach są baterie łazienkowe. Korzystamy z nich wielokrotnie każdego dnia, przy najróżniejszych czynnościach, takich jak mycie rąk, zębów, czy golenie. Wybierając więc konkretny model, dobrze jest kierować się nie tylko estetyką, ale i funkcjonalnością. Pierwszym krokiem do skutecznego oszczędzania wody powinien być zakup baterii jednouchwytowych. Próba ustawienia optymalnej temperatury za pomocą dwóch kurków niemal zawsze wiąże się ze sporym jej marnotrawstwem.

Zobacz wybrane przez nas produkty:

Stawiając na ekologię, nie musimy rezygnować z estetyki ani wygody. Marka Ferro oferuje wyspecjalizowane baterie i natryski wyposażone w system VerdeLine. Jego nowoczesne komponenty napowietrzają, kontrolują wypływ i umożliwiają regulację temperatury wody, co sprzyja jej oszczędzaniu. W kolekcjach VerdeLine znajdziemy między innymi baterie o różnym przeznaczeniu: umywalkowe, zlewozmywakowe, bidetowe, natryskowe. Będą one atrakcyjnie prezentować się w łazienkach o najróżniejszych stylistykach, tak jak zamieszczony na fotografii elegancki i uniwersalny stojący model baterii umywalkowej Veneto VerdeLine.

 Bateria umywalkowa Veneto VerdeLine;

FERRO: Bateria umywalkowa Veneto VerdeLine; Zestaw natrysk przesuwny Emo; Wieszak na recznik okragly Novatorre Metalia 1

Fot. materiały prasowe Ferro

Jak działa technologia VerdeLine? Baterie wyposażone są między innymi w ceramiczne głowice posiadające dwa poziomy otwarcia przepływu – ekonomiczny i pełny. Na końcu wylewek zamontowano wydajne perlatory, służące napowietrzeniu wody. Za sprawą powstałych w ten sposób pęcherzyków powietrza zwiększa ona swoją objętość, dzięki czemu przy każdej czynności zużyjemy jej mniej, nawet o 50%, niż gdybyśmy korzystali z tradycyjnych baterii. Stosowanie tego typu produktów jest więc korzystne zarówno dla środowiska, jak i naszych finansów. Na zdjęciu prezentujemy przykład oszczędzającej wodę baterii umywalkowej Genova VerdeLine.

 FERRO: Bateria umywalkowa stojąca Genova VerdeLine idozownik mydła bambus

FERRO: Bateria umywalkowa stojąca Genova VerdeLine, dozownik mydła bambus.

Fot. materiały prasowe Ferro

Doskonałą propozycją do eko łazienki są również baterii z serii Alba VerdeLine. Jednouchwytowa stojąca bateria umywalkowa została wyposażona w regulator ceramiczny, a także w perlator AirMix M24x1. System łatwego usuwania kamienia wapiennego easy clean pomaga w szybkim utrzymaniu jej w czystości. W zestawie jest korek spustowy klik-klak. Bateria wannowa z tej samej linii ma przełącznik wanna/natrysk i ogranicznik przepływu dla natrysku. Oba modele są ekologiczne, funkcjonalne, a zarazem atrakcyjne. Zostały pokryte  błyszczącą chromowaną powłoką. Cechuje je nowoczesny design: geometryczna forma korpusów, prosty kształt uchwytów i wylewek z łagodnymi zaobleniami na krawędziach.

 FERRO: Alba VerdeLine bateria umywalkowa stojąca, Wieszak na ręcznik Audrey

FERRO: Alba VerdeLine – bateria umywalkowa stojąca i wannowa ścienna, zestaw natryskowy punktowy Sinus, wieszak na ręcznik Audrey.

Fot. materiały prasowe Ferro

Kto z nas nie zna tego problemu – odkręcamy kran, po czym musimy czekać parę minut aż popłynie z  niego woda o odpowiedniej temperaturze. Biorąc w ciągu dnia jeden prysznic i myjąc kilka razy ręce zmarnujemy więc nie tylko sporo czasu, ale również kilkanaście litrów wody.

Na szczęście pośród produktów marki Ferro znajdziemy na to sposób – baterie termostatyczne. Posiadają one specjalną blokadę, która uniemożliwia wypływanie wody chłodniejszej niż ta ustawiona na termostacie. To prosty zabieg, który dużo zmienia w praktyce. Zamiast czekać aż woda nagrzeje się do preferowanej przez nas temperatury, od razu po odkręceniu kurka możemy cieszyć się kąpielą w idealnych warunkach. Na załączonej fotografii ukazano baterię termostatyczną ścienną natryskową Trinity, wyposażoną nie tylko w regulator termostatyczny, ale także Safe Stop 38°C – blokadę gorącej wody.

 FERRO: Deszczownia z natryskiem i bateria termostatyczna Trinity, okrągły wieszak na ręcznik Grace, odpływ liniowy.

FERRO: Deszczownia z natryskiem i bateria termostatyczna Trinity, okrągły wieszak na ręcznik Grace, odpływ liniowy.

Fot. materiały prasowe Ferro

Można także wyposażyć naszą eko łazienkę w elegancki zestaw Trevi, w którym obok deszczowni i natrysku ręcznego znalazła się bateria natryskowa o klasycznej formie o przekroju walca. Bateria wyposażona w regulator termostatyczny oraz zintegrowany z regulatorem przepływu przełącznik ceramiczny deszczownia/rączka natryskowa jest doskonałą propozycją dla ceniących połączenie ekologicznego stylu życia z wygodą.

Dzięki blokadzie gorącej wody bateria okaże się niezastąpiona zwłaszcza w domach, w których przebywają małe dzieci.  Blokada Safe Stop 38°C ochroni maluchy  przed poparzeniem, umożliwiając utrzymanie optymalnej temperatury wody.

 FERRO: Trevi - deszczownia z natryskiem i bateria termostatyczna

FERRO: Trevi - deszczownia z natryskiem i bateria termostatyczna.

Fot. materiały prasowe Ferro

Świetną  propozycją będą również oszczędzające wodę zestawy natryskowe przesuwne z deszczowniami:  Amiga i Amigo VerdeLine. Zestawy w zauważalny dla użytkownika sposób oszczędzają wodę. Oprócz specjalnych ograniczników przepływu wykorzystanych w rączce natryskowej i deszczowni, zostały wyposażone w system napowietrzania – Ferro Air-in System. Dzięki temu podczas kąpieli możliwe jest zużycie nawet ponad 50% mniej wody niż w standardowych rozwiązaniach prysznicowych. Jednocześnie strumień deszczowni i rączki pozostaje mocny i szeroki.

 Amigo (forma kanciasta) i Amiga (forma okrągła) VerdeLine

Amigo (forma kanciasta) i Amiga (forma okrągła) VerdeLine – zestawy natryskowe przesuwne z deszczownią od FERRO.

Fot. materiały prasowe Ferro

Nurt eko to oszczędność w różnych dziedzinach, a równocześnie stawianie na wysoką jakość i trwałość. To styl dla tych, którzy urządzają na długo. Ekologia w łazience dotyczy przede wszystkim codziennego oszczędzania wody i energii. Mając to na uwadze, należy starannie dobierać wyposażenie.

FERRO, www.ferro.pl

Ocena: 3
Zdjęcia: materiały prasowe Ferro

POLECANE ARTYKUŁY