Żółta łazienka: różne oblicza współczesnej żółtej łazienki

Żółta łazienka może być na wskroś nowoczesna, imponować rodzajem zastosowanych materiałów lub inspirować się stylem retro. Żółty kolor w łazience jest na tyle uniwersalny, że każdy będzie mógł odnaleźć z nim swój styl w łazience. Jak się inspirować?

Żółta łazienka w stylu nowoczesnym
Żółta łazienka w stylu retro
Żółta łazienka w stylu nowoczesnym
Żółta łazienka w stylu nowoczesnym
Żółty odcień w aranżacji łazienki

Żółty kolor w łazience każdemu kojarzy się inaczej. Dla jednych jest to jasny, ciepły i przytulny odcień, zbliżony do koloru wanilii. Łazienka w takim odcieniu kojarzy się z sielanką i spokojem. Dla innych – żółty kolor w łazience to szczyt bezguścia i najgorsza z możliwych propozycji koloru do łazienki. Podobnie jak i z innymi kolorami, odcień może zaważyć o jakości aranżacji. Prezentujemy kilka możliwości aranżacji żółtej łazienki, w bardzo różnych stylach, by unaocznić, że żółty nie jedno ma imię!

Żółta łazienka: retro inspiracje

Żółty kolor w łazience w odcieniu budyniu waniliowego, w samotności może wiać nudą. Dlatego potrzebuje silnej dominanty, która odwróci od niego uwagę. Gładkie, cegiełkowe płytki w kolorze wanilii, z doskonale kolorystycznie dobraną doń fugą, objawią swój dekoracyjny potencjał w zestawieniu z czarno-białą mozaikową podłogą w oryginalnym (nie szachownicowym) ułożeniu. Dekoracyjna, drobna posadzka w intensywnych barwach skupi na sobie gro uwagi, dzięki czemu waniliowo żółte ściany łazienki zyskają na urodzie (jako drugoplanowe dopełnienie). Ciepłe, żarnikowe oświetlenie górne i boczne w łazience, padające wprost na waniliowo żółte płytki, dodatkowo podkreśli ciepły odcień żółtego koloru. Ponadto połączenie koloru żółtego i czarnego daje kolejne pole do interpretacji – heksagonalne lustro w kształcie plastra miodu wydaje się być jedynym właściwym w aranżacji żółto-czarnej łazienki inspirowanej stylem retro.

Żółta łazienka: modernistyczny minimalizm

Inną koncepcją na żółtą łazienkę jest styl nowoczesny, w którym minimalizm i puryzm w dekoracji wiedzie prym w całości aranżacji. Wybiórczo potraktowane (za to spektakularne gabarytowo) żółte płytki na ścianie w łazience, można potraktować jak elementy układanki (jak z obrazów Mondriana) na białym tle neutralnej glazury. Wielkoformatowe żółte płytki w łazience w niebawem modnym (gdyż wschodzącym) trendem na żółty Minionkowy, to inwestycja która nam się opłaci. Do tego różnicując płytki opracowane prosto z płytkami w tym samym, żółtym kolorze ale występującymi już z charakterystyczną fazą, dodajemy całości aranżacji ruchu. Do tego białe meble łazienkowe, ceramika, proste lustro i aranżacja żółtej łazienki w stylu nowoczesnym gotowa. Prosto, purystycznie, ponadczasowo.

Żółta łazienka: dobór materiałów

Żółta łazienka wcale nie musi być żółta zbyt dosłownie. Wysokogatunkowe materiały, takie jak piaskowiec, marmur czy jasne wybarwienie forniru konkretnych drzew, w odpowiedniej oprawie świetlnej zyskują żółtą poświatę. Dzięki temu ogólne wrażenie kolorystyczne w aranżacji łazienki daje ułudę żółtej poświaty, za to wysoka jakość materiałów wykończeniowych doda całości aranżacji łazienki splendoru.

Żółta łazienka: dodatki stylotwórcze

Czasem, na fali fascynacji kolorem żółtym, lecz nie będąc jego pewnym, warto zostawić sobie furtkę ewakuacyjną i postawić wyłącznie na żółte dodatki w aranżacji łazienki. Gdy bazą w postaci podłogi i ścian jest niezawodna biel lub szarości, dodatków w żółtym kolorze może być wręcz aż w nadmiarze. Żółty kolor ręczników, akcesoriów do mycia, opakowań na szampony i żele pod prysznic, żółte gąbki naturalne do mycia oraz czego tylko zapragniemy doskonale zbuduje nam aranżację żółtej łazienki. W przypadku zaś, gdy kolor wyda nam się zbyt wyrazisty bądź po prostu znudzi nam się po letnim sezonie, z łatwością prze-aranżujemy żółtą łazienkę na zupełnie inny kolor – bez konieczności skuwania kafelków i fatygi związanej z większym remontem.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: Marta Znój, Marcin Czechowicz, Mariusz Bykowski, Krzysztof Zasuwik

POLECANE ARTYKUŁY