Z pozoru nieustawne pomieszczenia są często łatwiejsze do zaplanowania. Jeśli krótsze boki wąskiej łazienki mają minimum 160 cm, na jednym można zainstalować wannę, a na drugim – kabinę prysznicową. Warunek – drzwi do łazienki powinny być na dłuższym jej boku. Optymalna szerokość wanny to 70 cm, kabiny – 90 cm. Wybierz kabinę ze szkła satynowanego, a łazienka automatycznie się skróci.

Wąska łazienka: dobry pomysł

Jeśli jest ona jeszcze węższa i ma tylko 120 cm szerokości, również przy krótszym boku zmieści się wanna zabudowana od ściany do ściany, tyle że będziemy do niej wchodzić od krótszej strony (prysznic zainstaluj centralnie nad wanną). Bateria wannowa powinna się znaleźć w takim miejscu, by stojąc przed wanną, można było wyregulować temperaturę wody. Jeśli drzwi do łazienki są na jej krótszym boku, vis-à-vis nich możemy umieścić wannę lub kabinę przysznicową.

Wąska łazienka: zabudowa

Krótszy bok łazienki można również zabudować od podłogi do sufitu szafą na domową pralnię z deską do prasowania, koszem na bieliznę, miejscem na proszki. Głębokość takiej szafy to blisko 70 cm. Można również optycznie poprawić proporcje pomieszczenia, malując jedną lub obie krótsze ściany na ciemny kolor, pokrywając je płytkami lub tapetą w duży, kontrastowy wzór. Skuteczne będzie ułożenie płytek na podłodze w pasy równoległe lub skośne do krótszego boku, zainstalowanie na dłuższej ścianie dużych kinkietów przyciągających uwagę lub efektownego żyrandola na mniej więcej  jednej trzeciej długości łazienki.