Aranżacja nowoczesnej łazienki to dla młodego człowieka duże wyzwanie. Szczególnie jeśli chcemy, aby pomieszczenie to było niepowtarzalne i estetyczne, a przy tym nie obciążało nadmiernie domowego budżetu. Na szczęście o tym problemie wiedzą już producenci mebli oraz elementów wyposażenia – niedrogo, ale z gustem można urządzić mieszkanie również atrakcyjną cenowo armaturą. 

Sprawdź też: wybieramy baterie do kuchni i łazienki ZOBACZ MODELE >>>

Urządzamy łazienkę: jakie elementy muszą się w niej znaleźć?

Wśród aktualnych trendów wnętrzarskich dominują neutralne kolory, do których należą: biel, beże i różne odcienie szarości. Stonowana kolorystyka jest doskonałym tłem dla prostych form i naturalnych materiałów, które królują w nowoczesnych wnętrzach. W łazience urządzonej w takiej stylistyce z pewnością sprawdzi się kamień, metal i drewno. Mogą pojawić się one w postaci drobnych akcentów jak: miedziana oprawa lampy wyszukana na pchlim targu, siedzisko z pnia drzewa czy kolorowa pufa z oryginalnym, zasługującym na uwagę wzorem. Matowe wykończenie kamiennych okładzin ściennych i podłogowych, w zestawieniu z połyskującą, gładką powierzchnią baterii oraz pozostałych elementów nawiązuje do idei naturalnej prostoty.

Urządzamy łazienkę: wybieramy armaturę

Jaka armatura pasuje do nowoczesnych aranżacji? Biało-szarej łazienka urządzona w jasnej kolorystyce to jeden z najgorętszych trendów. Taka aranżacja sprawia, że pasować do niej będą wszystkie typy baterii o prostej, uniwersalnej linii, na przykład baterie z kolekcji Brado. Jedna z najnowszych propozycji Ferro posiada lekką, zwartą formę, krótkie, aczkolwiek dobrze wyprofilowane wylewki i zabawne rączki z prostokątnym otworem. W pełnej prostoty kolekcji znajdują się: bateria umywalkowa stojąca, wyposażona w automatyczny korek spustowy, bateria wannowa ścienna, posiadająca automatyczny przełącznik wanna/prysznic, bateria natryskowa ścienna oraz bateria zlewozmywakowa stojąca z obrotową wylewką. Wszystkie modele posiadają regulator ceramiczny oraz (oprócz baterii natryskowej) regulatory strumienia. Wielbicieli ponadczasowej klasyki z pewnością zachwycą baterie Algeo o finezyjnej formie z ciekawym motywem klepsydry zastosowanym w korpusach oraz idealnie płaskiej powierzchni uchwytu. Ciekawą alternatywą może być elegancka kolekcja Dijon o lekko zaoblonej linii i perfekcyjnym wykończeniu. Funkcjonalność i niezawodność to główne cechy baterii umywalkowej, bidetowej, natryskowej i wannowej.

Urządzamy łazienkę: ekologia w roli głównej

Zwolennikom ekologii z pewnością przypadną do gustu produkty z ekologicznej rodziny VerdeLine. Jeśli zwracacie uwagę przede wszystkim na oszczędność wody i redukcję kosztów będzie to najbardziej satysfakcjonujący wybór. Baterie z linii ekologicznej są one wyposażone w innowacyjne komponenty: wydajną głowicę ceramiczną z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody oraz perlator pozwalający na łatwe usuwanie kamienia wapiennego. Dzięki temu mogą zagwarantowac one zmniejszenie ilości zużywanej wody o ponad 50%. Geometryczna forma baterii umywalkowej i natryskowej Veneto VerdeLine komponuje się z kwadratowymi i prostokątnymi kształtami mebli i akcesoriów.

Partnerem 15. urodzin M jak mieszkanie jest marka FERRO