Trend 1. Wanny wolnostojące w niewielkich wymiarach, czyli luksus dla każdego

Rosnąca popularność wanien wolnostojących okazała się dla producentów inspiracją do wprowadzenia bestsellerowych modeli w mniejszych wymiarach, doskonałych także do niewielkich łazienek. Z najciekawszych propozycji warto wymienić produkty marki Besco takie jak wanna wolnostojąca Goya xs (142x 62 cm), wannę Gloria (150x66 cm) czy przyścienną wannę Vista (od 140x75 cm).

Trend 2. Kabiny prysznicowe walk in: czuj się swobodnie!

Właściciele niewielkich łazienek ze względów praktycznych na ogół decydują się na zastosowanie w swoich aranżacjach kabiny prysznicowej. Szczęśliwi posiadacze salonów kąpielowych często decydują się z kolei na to, by niezależnie od wanny wprowadzić tam natrysk, a tym samym dać użytkownikom możliwość wyboru. Obok standardowych kabin prysznicowych z drzwiami pojawiły się kabiny typu walk in, charakteryzujące się ponadczasowym, minimalistycznym designem – ochronę przed rozpryskiem wody łączą z niezwykle dyskretną, niemal niezauważalną formą. Dostępność modeli w różnych konfiguracjach (mowa o wymiarach, proporcjach oraz kolorystyce profili i wsporników) pozwala na ich dostosowanie do każdego wnętrza, nawet takiego o trudnym planie.

Trend 3. Kabino-wanny, czyli zjeść ciastko i mieć ciastko

Pierwsze pytanie, jakie stawiamy sobie przed aranżacją łazienki, na ogół brzmi: wanna czy kabina? Aby ułatwić wybór, a także pomóc pogodzić rozbieżne nieraz oczekiwania domowników, powstały kabino-wanny. Są to modele wanien, które w swojej formie przewidują przestrzeń natrysku, zapewniając komfort użytkowania zwolennikom zarówno szybkiego prysznica, jak i długich kąpieli. Aby kabino-wanny mogły pełnić swoją podwójną funkcję, najczęściej sprzedawane są ze specjalnym parawanem nawannowym, wraz z którym tworzy kompletną strefę prysznica.

Trend 4. Parawany nawannowe: zmiana nigdy nie była tak prosta!

Remont łazienki wykonujemy statystycznie raz na 7 do 10 lat. Jeśli w międzyczasie decydujemy się na jakąś formę liftingu, najczęściej dotyczy on wymiany akcesoriów i dodatków – tego, co nie wymaga dużego nakładu pracy i... demolowania pomieszczenia. Tego rodzaju rozwiązań jest coraz więcej, a do najpopularniejszych należą parawany wannowe, dzięki którym posiadacze zainstalowanych już wanien mogą w prosty sposób stworzyć komfortową strefę natrysku. Nowoczesne wzory takich osłon to jednocześnie gwarancja nie tylko dobrego designu, wpływającego na estetykę łazienki, ale również długoletniej bezproblemowej eksploatacji. 

Trend 5. Personalizacja łazienki, czyli wnętrze skrojone na Twoją miarę

Obok standardowej oferty z katalogu, na rynku coraz wyraźniej pojawiają się również produkty personalizowane. Świadomi klienci chcą, by ich łazienka tak samo jak salon, kuchnia czy sypialnia oddawała charakter i styl domowników. Właśnie dlatego w ofercie marki Besco znalazły się wanny, brodziki czy umywalki, które dzięki ręcznemu wykonaniu można spersonalizować pod zamówienie klienta. Co jest do wyboru? Przede wszystkim kolorystyka (dostępna jest pełna paleta RAL) i sposób wykończenia (np. BescoGlam, z powłoką IllumeCoat, dostępną w 3 unikalnych kolorach: złotym, srebrnym i grafitowym, czy black & white, dzięki której powstają wanny i umywalki są białe wewnątrz, a czarne z zewnątrz). W przypadku części produktów istnieje również możliwość wyboru syfonu czy rodzaju montowanych nóg. Wanny akrylowe natomiast można uzupełnić o produkty dedykowane, tj. uchwyty wannowe czy zagłówki – które podnoszą komfort i bezpieczeństwo użytkowania.