Tanie rozwiązanie do łazienki: pomysł na szybkie odnowienie łazienki!

Remont łazienki zazwyczaj kojarzy nam się ze sporymi nakładami finansowymi. Czasem jednak pójście w zamierzoną konwencję stylową samoistnie nasuwa nam proste rozwiązania aranżacyjne. Zainspiruj się prostą aranżacją łazienki w stylu retro. Remont łazienki wcale nie musi oznaczać wielkich nakładów finansowych.

Retro dodatki w aranżacji łazienki
Retro aranżacja łazienki
Retro aranżacja łazienki

Szybkie odświeżenie łazienki często wydaje nam się niezwykle kosztownym przedsięwzięciem. Jak się okazuje jednak, jeśli wiemy na jakim efekcie nam zależy, remont łazienki można przeprowadzić przy absolutnym minimum kosztowym. Eliminując duże prace remontowe, takie jak skuwanie i wymiana płytek ściennych i podłogowych, nowe gładzie na ścianach, wymana instalacji itp., skupić się możemy wyłącznie na nadaniu nowej stylistyki naszej starej łazience. Zainspiruj się przykładem łazienki i toalety w starym budownictwie, których odświeżenie nie pochłonęło wielkich kosztów, a efekt finalny w stylu retro przeszedł najśmielsze oczekiwania.

Remont łazienki: patenty na szybkie odświeżanie

Za pomocą jakich środków szybko i tanio odświeżyć łazienkę? Jeśli płytki i podłoga są w dobrym stanie, a jedynie ich kolorystyka wzbudza nasze obiekcje, warto zastosować emalię do płytek w wybranym przez nas kolorze. Emalia wprawdzie charakteryzuje się matowym wykończeniem (szkliwione płytki stracą więc swój blask), jednak nowy, modny (lub neutralny) kolor płytek pozwoli na totalną metamorfozę odbioru wnętrza łazienki. Do tego emalie do płytek zawierają w sobie substancje grzybobójcze i można je stosować bezpośrednio na fugi. Jeśli płytki położone były wyłącznie do pewnej wysokości ścian, powyżej ich linii możemy zastosować specjalną farbę do łazienek, np. w kontrastującym do płytek kolorze. W naszym przykładzie zastosowano wprawdzie białą emalię do płytek na płaszczyźnie wyłożoną drobną glazurą, jednak powyżej linii płytek postawiono na mocny akcent – czerwień na ścianie.

Remont łazienki: postaw na detal

Detal w aranżacji łazienki ma niezwykłą moc stylotwórczą. Nie prawdą jest, że jeden przedmiot nie może stworzyć tzw. look’u. Może. W przypadku aranżacji łazienki z WC, silnym elementem akcentującym konkretną stylistykę (retro) w aranżacji jest oświetlenie. Futurystyczne kinkiety-kule w czarnym kolorze ciekawie nawiązały do stylistyki lat ’60 XX wieku, z którą silnie utożsamiona jest oryginalna mozaika podłogowa (zachowany oryginał). Do tego zaokrąglona ceramika umywalki i miski WC oraz bidetu, okrągłe przyciski spłuczki a nawet ciekawie wyeksponowane rolki białego papieru na wprost wejścia! Całość dokładnie przemyślana i konsekwentna. Aranżacja części kąpielowej w sąsiednim pomieszczeniu kolorystycznie nie odbiega od aranżacji łazienki z WC. Różnicę stanowi natomiast kształt i opracowanie łazienkowej ceramiki i mebli. W części kąpielowej, w której centralne miejsce zajmuje niezbędny do ogrzania wody piec gazowy, zarówno kształt wanny, lustra jak i umywalki wraz z podwieszaną szafką dopasowano do prostokątnego kształtu tego pieca właśnie. Dzięki temu nie stanowi już nieestetycznego „zła koniecznego” w aranżacji łazienki, a konsekwentną część składową zaplanowanej kreacji. Powtórzone tu względem sąsiedniej łazienki z WC czarne, kuliste kinkiety znalazły swój odpowiednik w kształcie ceramicznego, okrągłego gniazdka umieszczonego ponad częścią umywalki oraz w czarnych akcesoriach łazienkowych usytuowanych na półce przy wannie. Reling wzdłuż ściany naprzeciw wanny umożliwił praktyczne rozwieszenie ręcznika bądź ubrań, nie zabierając tym samym wiele miejsca w wąskiej przestrzeni łazienki kąpielowej.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY