Szara łazienka to wybór niezwykle ponadczasowy i praktyczny. Szare odcienie odpornego na wilgoć i urazy mechaniczne gresu, umiejętnie zestawione z białymi płytkami uczyniły nawet niewielkie wnętrze łazienki przyjaznym, relaksacyjnym i bardzo nowoczesnym.

Szara łazienka: wszystkie twarze Grey'a (szarości)

Zarówno na ścianie, jak i na podłodze łazienki, ułożono zróżnicowany odcieniem szary gres ze śladem szalunku. Jaśniejszy, szary odcień gresu na ścianie znajdującej się na wprost wejścia, dodaje wnętrzu nieco chropowatości. Ciemniejszy, grafitowy gres na posadzce jest lekko szkliwiony. Dzięki temu nie pozbawiono go cech refleksyjności, za to uwydatniono lekko zgrzebną, szalunkową fakturę. Jasne fugi podkreślają ułożenie płytek w wątku naprzemiennym (niczym fragment muru). Pozostałe ściany łazienki wyłożono do połowy wysokości prostokątnymi, gładkimi płytkami w kolorze białym. Wzdłuż rantów pociągnięto delikatny fryz. Ściany powyżej  pomalowano również na biało. Dzięki temu wnętrze łazienki wydaje się być wysokie i bardziej przestrzenne niż w rzeczywistości.

Szara łazienka: funkcjonalne pomysły

Bardzo funkcjonalnie w tym projekcie łazienki rozplanowano odpowiednio wcześniej układ półek, wyodrębnionych z lica ściany. Zaakcentowane dekoratorsko wzdłużną lamówką ceramicznego dekoru stanowią znakomite, podręczne miejsce na kosmetyki i przybory do kąpieli. Zawieszony nieopodal wanny grzejnik w ciemnoszarym, grafitowym odcieniu służy także za poręczny wieszak na ręczniki (zawsze wtedy suche i ciepłe). Wisząca półka pod umywalką w kolorze jasnego drewna to jedyny element meblarski w całym pomieszczeniu łazienki. Prostokątne lustro bez ram, z wyoblonymi narożnikami i wzdłużnym oświetleniem LED, stanowi niezwykle nowoczesny i funkcjonalny gadżet. Zamiast dodatkowych szafek i półek wokół umywalki w projekcie łazienki postawiono na funkcjonalny parapet gzymsowy. Można go wykorzystać jako półkę na przedmioty toaletowe, kwiaty czy perfumy. Dzięki temu nie mamy miejsca na bałaganienie i zbyteczne, upychane w nieładzie, odciągające od atmosfery relaksu opakowania po licznych kosmetykach. Łazienka w swej formie jest czysta i funkcjonalna. Przeznaczona do jasno wyznaczonych jej aranżacją celów.