Seledynowo-fioletowa łazienka: optyczne triki do wąskiej łazienki! KOSZTORYS

Seledynowo-fioletowa łazienka to rozwiązanie dla zdecydowanych fanów koloru we wnętrzu. Silne, nasycone barwy zielonkawego seledynu i łagodniejszego fioletu dodają energii o poranku i na nowo optycznie aranżują wąską łazienkę. Zainspiruj się wiosennym projektem seledynowo-fioletowej wąskiej łazienki z mozaiką!

Seledynowo-fioletowa łazienka z wanną
Seledynowo-fioletowa łazienka z wanną
Seledynowo-fioletowa łazienka z wanną
Seledynowo-fioletowa łazienka z wanną
Seledynowo-fioletowa łazienka z prysznicem

Prezentowana aranżacja wąskiej łazienki to festiwal dwóch mocnych kolorów: seledynu i fioletu. Takie zestawienie może szokować, ale bez sprzecznie jest propozycją szalenie energetyczną!

Seledynowo-fioletowa łazienka: mozaika w roli głównej!

Mozaikowy, seledynowy pas ściany i podłogi na wprost wejścia do wąskiej łazienki, oraz gładkie, fioletowe płytki po obu bokach wąskiego wnętrza na poddaszu, optycznie równoważą proporcje pomieszczenia. Jasnoszare meble i śnieżnobiałe sanitariaty korespondują z oknem i roletą, dodając aranżacji wąskiej łazienki oddechu. Dwie umywalki – damska i męska, rozwiązały konflikt porannej kolejki. Szare szafki w zabudowie pod skosami kryją pralkę, suszarkę i mnóstwo łazienkowych drobiazgów.

Seledynowo-fioletowa łazienka:  bezprogowy natrysk

Bezbrodzikowy natrysk to projekt najbardziej spektakularny we wnętrzu seledynowo-fioletowej łazienki. Dzięki ogromnym taflom przeziernego szkła jest praktycznie niewidoczny, nie zaburzając harmonijnych proporcji wnętrza wąskiej łazienki, wyznaczonego glazurą. Właścicielom zależało na otwartym, bezprogowym natrysku z uwagi na dzieci i ich komfort związany z jego użytkowaniem. Zaprojektowano więc prysznic typu walk-in. Jest on większy niż standardowy (108 x 128 cm) i częściowo otwarty. Za ścianką z fioletowych płytek kryją się praktyczne szafki i schowki. Fioletowy grzejnik nie zawsze tak wyglądał.  Kupiony na wyprzedaży w standardowym kolorze, za niewielkie pieniądze został pomalowany w lakierni proszkowej na intensywny kolor fuksji. Profil aluminiowy szklanej tafli wpuszczono w ścianę, co daje nowoczesny wygląd. Płytki podłogowe mierzą 32x32 cm (większe utrudniałyby wykonanie odpowiedniego spadku).

Seledynowo-fioletowa łazienka:  zdaniem projektanta

Jak podkreśla autorka projektu, Iza Szewc z „Fabryki Nastroju”, natrysk bez brodzika pozwala na stworzenie kabiny o dowolnych wymiarach, która wtapia się we wnętrze łazienki. Jednolita podłoga optycznie powiększa przestrzeń. Decydując się na to rozwiązanie, należy sprawdzić, czy są ku temu techniczne możliwości (odpływ trzeba wkuć w posadzkę kilkanaście centymetrów). Do wyboru mamy odpływ liniowy ze stali, np. z dekoracyjnym wzorem, lub cienką ramkę wypełnioną płytką. Ważną rzeczą jest też zadbanie o dwuprocentowy spadek płytek i zabezpieczenie powierzchni przed wilgocią. Jako spoiwa płytek warto użyć fugi epoksydowej – wytrzymałej i niepodatnej na powstawanie plam. Aby kabina była jak najmniej widoczna, szkło można przymocować do ściany w niewielkich profilach aluminiowych, które obsadza się w ścianie między płytkami. Jedynymi widocznymi elementami będą wtedy wsporniki trzymające szkło (na górze) oraz uszczelki gwarantujące szczelność kabiny.

Seledynowo-fioletowa łazienka:  KOSZTORYS

wanna Solutions, Laufen                        8247 zł
umywalka Thin-Line Wind, Soarabeo        946 zł
WC Sfera, Catalano                                  979 zł
bateria umywalkowa Bozz, Kludi              680 zł
deszczownica SlimLine, Omnires               200 zł
system podtynkowy Concetto, Grohe       100 zł
bateria wannowa Talis, Hansgrohe         2492 zł
szyba prysznica, na zamówienie       ok. 1500 zł
płytki ścienne Logic Mora, Peronda          2388 zł
płytki podłogowe Vivacity Mora, Peronda 1600 zł
mozaika 40, Vidrepur                           ok. 500 zł

Razem:                                           ok. 20 103 zł

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka Źródło: Matylda Gruman / M jak Mieszkanie 08/2014 Zdjęcia: Bernard Białorucki

POLECANE ARTYKUŁY