Dzięki wannie z hydromasażem, łazienka, nawet mała, może stać się miejscem relaksu i odpoczynku po męczącym dniu. Trzeba tylko wybrać odpowiedni model i dbać o nią...

Kształt wanny

Wanny z hydromasażem produkowane są z akrylu. Jest to materiał, który bardzo łatwo formować w różne kształty. Tak więc spotkać można wanny okrągłe, owalne, prostokątne, symetryczne i asymetryczne, z wyprofilowanymi siedziskami, podłokietnikami, miejscem na kosmetyki, stopniowaniem... Wszystko zależy od oczekiwań klienta, zasobności jego portfela i pomysłowości producenta.

Wanny tego typu podobnie jak tradycyjne, mogą być montowane przy ścianie lub w narożniku. Zdarzają się też modele wolno stojące - efektowne i do dużych łazienek. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno pod względem kształtu i wielkości, jak i wyposażenia.

Wielkość wanny

Są wanny małe - długości 1,2 metra i duże - 2,5 metrowe. Zdarzają się nawet większe. Wielkość łączy się oczywiście z pojemnością. Najmniejsze mieszczą około 135 litrów wody. Największe, uznawane jeszcze za wannę a nie mały basen - 1300 litrów.
Przed zakupem warto wziąć pod uwagę nie tylko ilość miejsca przeznaczoną na usytuowanie wanny, ale też liczbę osób mogących jednocześnie z niej korzystać. W najmniejszych wannach zmieści się tylko jedna osoba. Te większe pomieszczą dwie, trzy. Są również takie modele, w których z powodzeniem wykąpie się cała rodzina.

Dysze

Jakość masażu zależy nie tylko od jego rodzaju, ale też od liczby dysz w wannie. Najczęściej, do określonego modelu firma proponuje konkretną liczbę dysz. Każdą kolejną dyszę można zamontować za dodatkową opłatą. Wanna powinna mieć minimum 3-4 dysze. Można również spotkać modele, które mają ich aż 35.

Baterie i obudowa wanny

Wanny z hydromasażem nie zawsze mają otwór pod baterię. Nie jest to jednak problem. U producenta można zamówić wykonanie odpowiednich otworów.

Decydując się na konkretną wannę nie należy zapominać o jej obudowie. Niektóre firmy oferują obudowę za dodatkową opłatą, czasami jej koszt wliczony jest w cenę urządzenia. Gdy kupujemy wannę bez obudowy, musimy wykonać ją we własnym zakresie.

Wyposażenie podstawowe i dodatkowe

Producenci różnie interpretują kwestię wyposażenia podstawowego i dodatkowego. Te elementy, które przy jednym modelu są wyposażeniem dodatkowym, przy innym mogą być podstawowym. I na odwrót.

Zatem do wyposażenia ogólnie zalicza się: pompę, sterowanie ręczne lub elektroniczne, aluminiowy stelaż, poduszki, uchwyty, relingi, szafki, ozdobne wypełnienia, schodki, oświetlenie podwodne, automatyczną dezynfekcję, dodatkowe dysze, rączkę prysznicową, pokrowiec brezentowy, system odpływowy, kolumnę z mieszaczem termostatycznym, panel boczny... Niekiedy w zestawie z wanną można dostać płytę CD z muzyką dopasowaną do każdego z programów masażu lub zestaw olejków do kąpieli.

Nie bez znaczenia jest też czas i zakres udzielanej gwarancji. Najczęściej firmy proponują od roku do pięciu lat, rzadko więcej.