Brodzik jest integralnym elementem aranżacji łazienki, który bardzo często postrzegany jest jedynie jako dopełnienie kabiny prysznicowej. W rzeczywistości, wyznacza on styl kąpielowego wnętrza, a przede wszystkim decyduje o jego stronie praktycznej. Aranżując nowoczesną łazienkę bardzo często odchodzimy od standardowych rozwiązań, stawiając na praktyczny minimalizm. Coraz częściej decydujemy się na prysznic bez brodzika, który w efekcie tworzy niezwykle efektowną powierzchnię prysznicową.

Prysznic bez brodzika: estetyka i bezpieczeństwo

Remont łazienki jest najlepszą okazją do zastosowania nowoczesnych, wygodnych i niezwykle estetycznych rozwiązań. Coraz większą uwagę przywiązujemy do estetyki wnętrza, decydując się nie tylko na praktyczne, ale także efektowne elementy aranżacji. Projekt łazienki z powierzchnią prysznicową wtapiającą się harmonijnie w płaszczyznę podłogi to niezwykle komfortowe, higieniczne i efektowne rozwiązanie. W nowoczesnych łazienkach coraz częściej stawiamy na ponadczasowy design, który urzeka stylem i szykiem. Płaskie, bezprogowe wejście do mokrej strefy prysznica jest nie tylko atrakcyjnym rozwiązaniem w projekcie łazienki, ale przede wszystkim jest komfortowe i bezpieczne. Prysznic bez brodzika idealnie sprawdzi się w każdym wnętrzu. W niewielkich łazienkach, nie przytłoczy małego metrażu i nada mu wrażenia przestronności, umożliwiając jednocześnie swobodne kształtowanie przestrzeni i decydowanie o wielkości miejsca kąpielowego. W większych pokojach kąpielowych płaskie powierzchnie prysznicowe będą niezwykle szykownym dopełnieniem aranżacji wnętrza..

Pomysłowe rozwiązania do nowoczesnej łazienki

Wielkość łazienki ma znaczący wpływ na projekt powierzchni prysznicowej. W dużych wnętrzach projektanci bardzo często decydują się na otwartą, niczym nieograniczoną przestrzeń prysznicową. W małych wnętrzach powszechnym rozwiązaniem jest wydzielenie strefy kąpielowej za pomocą szklanych ścianek. Prysznic bez brodzika montuje się na odpowiednio wyprofilowanej podłodze, gdzie wcześniej zainstalowano odpływ wody. W przypadku odpływu w podłodze, wykończona powierzchnia nie powinna wystawać ponad poziom podłogi, a pod nią musi zmienić się odpływ kanalizacyjny. Coraz większym zainteresowaniem jednak cieszą się zabudowane w płaszczyźnie podłogi powierzchnie prysznicowe z odpływem ściennym. Wówczas po wykończeniu, na ścianie widoczna jest jedynie płytka maskująca wąską szczelinę, przez którą spływa woda. Dzięki takiemu rozwiązaniu strefa prysznica pozbawiona jest tradycyjnego syfonu, a gładka powierzchnia prysznica wykonana z najwyższej jakości materiałów aspiruje do miana dekoracji nowoczesnej łazienki.