Co jest ważniejsze w projekcie łazienki: wanna czy prysznic. Bez czego trudniej wyobrazić sobie codzienną toaletę? A gdyby tak w łazience zawsze była wanna i prysznic? Zwolennicy wanny nie wyobrażają sobie życia bez wieczornej, relaksującej kąpieli, czasem urządzenia domowego Spa z olejkami i świecami zapachowymi. Rodzice małych dzieci także nie oddadzą, za żadne skarby, wanny. Sami jednak często jesteśmy tak zabiegani, że zwyczajnie nie mamy czasu na kąpiel w wannie. Wolimy szybki prysznic. Zwłaszcza rano. Zdeklarowani ekolodzy także wybiorą prysznic ze względu na oszczędność wody. Miło jednak jest mieć wybór. Osobne prysznic i wanna sprawdzają się także wtedy kiedy w łazience lubimy przebywać razem.

Projekty łazienek z wanną i prysznicem

Projekty łazienek z wanną i prysznicem muszą spełniać pewne minimalne wymagania. Przyjmuje się, że aby z łazienki można było wygodnie korzystać, minimalna odległość od wanny to 70 cm, 90 cm od brodzika oraz po około 70 cm od toalety i umywalki. Na środku łazienki powinniśmy zostawić minimum metr na swobodne poruszanie się w niej. Dlatego takie projekty łazienek lepiej sprawdzą się w większych łazienkach. W małych również możemy połączyć wannę i prysznic decydując się na przykład na głębszy brodzik, albo zamontowanie osłony prysznicowej na wannie. Ale to nie jest to samo...

Czytaj też: projekt nowoczesnej łazienki z kamienną mozaiką

Modne projekty łazienek z wanną i przysznicem

Projekty łazienek z prawdziwych mieszkań, które wybraliśmy do naszej galerii, pokazują, że zestawienie wanny i prysznica doskonale się sprawdza. Modne kabiny prysznicowe, bezprofilowe i pozbawione brodzików  są praktycznie niewidoczne. Wrażenie dużej przestrzeni w łazience potęgują też wielkoformatowe płytki lub mozaika, identyczne na wszystkich ścianach, nie dzielące przestrzeni. Takie rozwiazanie - łazienka z wanną i prysznicem - sprawdza sie także w sypialniach połączonych z łazienkami. Wtedy wolnostojacą wannę ustawiamy w części sypialnianej.

Czytaj też: wybieramy płytki do łazienki