Projekty łazienek, które nie są duże, wymagają uważności i dobrego rozplanowania przestrzeni. Łazienka jest niewielka, więc przy jej projektowaniu cenny był każdy centymetr. Dzięki przeniesieniu pralki do wyodrębnionego pomieszczenia gospodarczego w małej łazience pozostało więcej wolnej przestrzeni.

Aranżacja łazienki w kolorach natury

Aranżacja łazienki w kolorach natury dobrze wpisuje się w paletę barw obowiązujących w całym mieszkaniu. Szaro-beżowe płytki na ścianach ładnie komponują się z ciemnym brązem mebli wykonanych na zamówienie. Płytki na podłodze są w tym samym kolorze, jak na ścianach i dzięki temu mała łazienka wydaje się większa. Ściana naprzeciwko lustra, w ciemniejszym szarym odcieniu, nadaje łazience wyrazistości, a szklane półki, dodatki i duże lustro nad umywalką jeszcze bardziej powiększyły małą łazienkę.

Projekty łazienek z fototapetą: dobre zabezpieczenie

Projekty łazienek z fototapetą powinny uwzględniać techniczne parametry takiego dodatku. Fototapeta musi być odpowiednio zabezpieczona przed wilgocią, która panuje w małej łazience. W aranżacji naszej łazienki motyw fototapety umieszczonej koło prysznica także nawiązuje do świata natury. Gdy się znudzi, można ją bez problemu wymienić, ponieważ umieszczono ją w aluminiowej ramce.

Jak wybrać fototapetę do łazienki? Przeczytaj nasze porady!